پیکر مطهر بانو خدیجه ثقفی همسر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور جمع کثیری از مسئولین کشوری و لشکری و اقشار مختلف مردم تشییع و در جوار ضریح مطهر حضرت امام خمینی(س) به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، هزاران نفر از مردم و مسئولین به امامت مقام معظم رهبری بر پیکر مطهر بانو ثقفی در دانشگاه تهران نماز گزاردند و پس از آن پیکر پاک ایشان تا حرم مطهر حضرت امام خمینی تشییع شد.

مراسم خاکسپاری پیکر همسر حضرت امام خمینی(س) پس از انتقال به حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی و قرائت قرآن، زیارت عاشورا و مرثیه سرایی، در جوار ضریح حضرت امام خمینی(س)، آرام گرفت.

در این مراسم عاشقان امام خمینی، به یاد پیر فرزانه خود با سر دادن شعارهایی چون "عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، سید حسن خمینی صاحب عزاست امروز" و "عزا عزاست امروز روز عزاست امروز،" همسر روح خدا با شهداست امروز"، به این مراسم شو ر و حال خاصی بخشیدند.

امروز که خیل عظیم عاشقان امام، پیکر پاک همسر قائد و پیشوای خویش را تا بهشت زهرا بدرقه می کردند، خاطره تلخ 14 سال پیش در ذهنشان تداعی می شد که حدودا در چنین ایامی یادگار آن پیر فرزانه را نیز بر دستهایشان تشییع می کردند.

در این مراسم که با حضور اعضای بیت حضرت امام برگزار شد، داماد، دختران و نوه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با علاقه شدید مردمی مواجه شدند که با سردادن شعارهایی چون "سید حسن خمینی تسلیت تسلیت" و "بیت شریف امام تسلیت، تسلیت"،با آنها ابراز همدردی می کردند.

لازم به ذکر است، ازدحام جمعیت مراسم تشییع، به گونه ایی بود که حرکت ماشین حامل پیکر بانو ثقفی در حوالی میدان انقلاب به کندی صورت می گرفت و تدابیر انتظامی طی مسیر را ممکن ساخت.

بنابراین گزارش، علاوه بر حضور هزاران نفر از مردم قدرشناس، مسئولین و شخصیت های سیاسی و فرهنگی نیز حضور چشمگیری داشتند. حضرات آیات یوسف صانعی، موسوی بجنوردی، موسوی خوئینی ها، هاشمی رفسنجانی، نور مفیدی، ناصری، حسن صانعی، صدوقی؛ هاشمی شاهرودی ؛ جنتی؛ مقتدایی دری نجف آبادی مهدوی کنی موسوی تبریزی، دکتر محمود احمدی نژاد، کروبی، پور محمدی، علی اکبر محتشمی پور، یونسی، رحیمیان، سید حمید روحانی، محمد علی رحمانی، اختری، عبدالله نوری، مهندس میر حسین موسوی، محسن رضایی، اختری، میر محمدی،حداد عادل، مظفر، قالیباف، رحیم صفوی سردار فضلی، تابش، کرباسچی، سید محمد صدر، محمد رضا خاتمی، صادق خرازی، منتجب نیا و ...از جمله شخصیت های حاضر در این مراسم بودند.

گفتنی است، پیکر مطهر همسر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حدود ساعت 8 صبح امروز از جماران به دانشگاه تهران منتقل و پس از اقامه نماز و تشییع، مقارن ظهر امروز در جوار ضریح امام به خاک سپرده شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.