مهندس میرحسین موسوی در پیامی به حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی درگذشت بانو خدیجه ثقفی همسر حضرت امام خمینی(س) را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
بیت شریف حضرت امام (ره)
برادر گرامی جناب حجت الاسلام سید حسن خمینی
خبر درگذشت شریک زندگی و آرمان های حضرت امام(ره)، سرکار خانم ثقفی موجب تأثر و تألم فراوان شد؛ بانویی که از دامانش مردان بزرگ به معراج رفته اند. این مصیبت بر جان شیفتگان آن مقتدای کبیر، داغی دوباره بود که فقدان جانکاه ایشان و فرزندان گرانقدرش را یادآور شد.
کیست که نداند در ورای موفقیت آن رهبر بزرگ، بانویی صبور، مدبر و نیک ضمیر قرار داشت. او همسری یگانه برای حضرت امام(ره) و مادری شایسته برای بزرگوارانی چون مصطفی و احمد بود. بیان و قلم امام، تأکید خاندان ایشان واذعان بزرگان انقلاب، سراسر بر این مهم شهادت می دهد که دوران تبعید وهجرت، شهادت مصطفی ومصائب طاقت فرسای پیش و پس ازپیروزی انقلاب هیچ یک نتوانست حتی ذره ای بر همراهی و ایستادگی این همسفر شکیبای امام اثر بگذارد. او حقیقتاً مادر دلسوز اهل بیت انقلاب و الگوی زن مسلمان بود وبی تردید نام و یادش در حافظه ی تاریخی مردم قدرشناس ایران ماندگارخواهد ماند.
اینک همچون امام، روح بلند او از میان ما پر کشیده و در جوار رحمت حق آرام یافته است. این مصیبت جان گداز را به عموم ملت شریف، خاصه خاندان امام عظیم الشأن به ویژه حضرتعالی تسلیت عرض می نمایم و از خداوند جل و علا برای ایشان علو درجات مسئلت دارم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.