دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) نقش اصلی را در بحث وحدت اسلامی در ایران داشتند گفت: امام خمینی (ره) وحدت را در قانون اساسی و در متن انقلاب اسلامی به عنوان خط استراتژیک این انقلاب قرار دادند

آیت الله محمد علی تسخیری، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست خبری تشریح برنامه های بیست و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مبنی بر نقش امام خمینی(ره) در تحقق عینی و عملی وحدت در جهان اسلام گفت: ما معتقدیم که امام خمینی (ره) نقش اول را در مسئله وحدت اسلامی در ایران و جهان داشتند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خود طراح و مبدع هفته وحدت بودند، اظهار داشت: امام خمینی (ره) وحدت را در قانون اساسی و در متن انقلاب اسلامی به عنوان خط استراتژیک این انقلاب قرار دادند و امروز ایران اسلامی هر چه دارد به دلیل دیدگاه های ناب امام در بحث وحدت است.
آیت الله تسخیری تصریح کرد: امام خمینی (ره) بهترین هنرشان این بود که بیداری اسلامی را رهبری و در جهان اشاعه دادند و امروز بیداری اسلامی همچون موجی جهان اسلام را به سوی تعالی و پیشرفت هدایت و خون تازه ای را در رگ های اسلام تزریق کرده است و عامل اصلی این تعالی و پیشرفت امام(ره) است.
وی بااشاره به اینکه امروز بحث وحدت و بیداری اسلامی از سوی مقام معظم رهبری پیگیری می شود گفت: رهبری امروز با ادامه راه امام خمینی(ره) باعث رشد بیداری اسلامی در جهان شدند.
آیت الله تسخیری اظهار داشت: امام خمینی(ره) اساس حرکت و عامل بیداری جهان اسلام هستند و رسالت امروز ما ترویج اندیشه های امام خمینی (ره) در زمینه وحدت جهان و بیداری اسلامی است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اساس و هدف برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی اشاعه دیدگاه های امام خمینی (ره) است. برای تبیین کامل دیدگاه های امام باید اجلاسی را برگزار کنیم.
وی اذعان داشت: بیست و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با موضوع "امت اسلامی و برنامه و راهبردهای فراروی وحدت" با هدف ایجاد زمینه های اتحاد و همبستگی جهان اسلام و همفکری علما و دانشمندان برای نزدیک سازی دیدگاه های علمی و فرهنگی آنان در زمینه های فقهی، اصولی، کلامی، تفسیری و ... و نیز بررسی مسایل و مشکلات مسلمانان و ارایه راه حل های مناسب و موضع گیری مشترک در برابر آن 23 تا 25 اسفند ماه برگزار می شود .
آیت الله تسخیری افزود: بیست و دومین کنفرانس وحدت اسلامی با حضور بیش از 160 متفکر جهانی و 60 شخصیت داخلی در سالن اجلاس سران به مدت سه روز برگزار می شود.
وی تصریح کرد: بیست و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی صبح 23 اسفند با سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مجلس شورای اسلامی قدیم آغاز به کار می کند و اختتامیه آن نیز با حضور صفار هرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجلاس سران برگزار می شود.
د بیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه امروزه امت اسلامی با چالش های عظیمی روبرو است، اظهار داشت: چالش های داخلی و خارجی در تلاش است تا فرهنگ و وجود امت اسلامی را تهدید کند تا این امت نتواند نقشی در مسیر تمدن داشته باشد
آیت الله تسخیری افزود: بیست و دومین کنفرانس وحدت اسلامی با محورهایی چون بررسی مهم ترین چالش های وحدت و برنامه های راهبردی مطلوب برای رویارویی با چالش های فرروی وحدت اسلامی برگزار می شود تا در پایان آن بتوانیم برنامه ای را برای مقابله با چالش های امروز جهان اسلام طراحی کنیم.
وی تصریح کرد: بیش از 50 مقاله از سوی اعضای مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دبیرخانه هیئت علمی بیست و دومین کنفرانس ارسال شده است که برخی از آنها در مدت زمانی برگزاری این کنفرانس ارایه می شود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار شرکت کنندگان اجلاس با مقام معظم رهبری و بهره مندی از نظرات ایشان را از برنامه های اصلی بیست و دومین کنفرانس وحدت اسلامی دانست و اذعان داشت: در آخرین روز کنفرانس وحدت و بعد از برگزاری مراسم اختتامیه مراسم "شبی با فلسطین" با هدف بررسی تجاوز صهیونیست بر غزه و پیامدهای آن همچنین بحث و تبادل نظر پیرامون مسئله دوران و حکم جلب رییس سودان از سوی دادگاه جنایات بین المللی برگزار می شود.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.