life

اگر نگران تاثیر منفی امواج گوشی‌های موبایل هستید و می‌خواهید گوشی بخرید که از این نظر امن باشد در ادامه مطلب می‌توانید جدول مقایسه شاخص SAR پرچمداران ۲۰۱۶ بازار را مشاهده کنید و ببینید کدام یک از آنها خطر کمتری برای شما دارد.

به گزارش جی پلاس، نگرانی زیادی در مورد تاثیر امواج دکل‌های مخابراتی و تاثیر منفی که امواج گوشی‌های تلفن همراه بر سر و بدن انسان می‌گذارد وجود دارد اما دانشمندان هنوز جواب قطعی به این سوال نداده‌اند که واقعا این امواج برای سلامت ما مضر هستند یا خیر.

با این وجود سازمان‌های ناظر بر تجهیزات مخابراتی، مثل FCC و CENELEC، از شاخصی به نام SAR یا نرخ جذب ویژه استفاده می‌کنند تا خطر امواج گوشی‌های تلفن همراه را برای انسان کنترل نمایند. SAR نشان‌دهنده میزان انرژی الکترومغناطیسی جذب شده توسط بدن انسان از تلفن‌های همراه است بنابراین هر چه میزان شاخص SAR یک گوشی بالاتری باشد مشخص می‌کند این دستگاه برای بدن خطر بیشتری دارد.

بر اساس قوانین FCC تمام گوشی‌هایی که در آمریکا فروخته می‌شوند باید شاخص SAR پایین‌تر از ۱.۶ W/Kg داشته باشند ولی قوانین CENELECاروپا محدودیت را برای گوشی‌های عرضه شده در این قاره ۲ W/Kg تعیین کرده است.

شاخص SAR هر گوشی معمولا در دفترچه راهنما یا سایت شرکت تولیدکننده ذکر می‎شود. در جدول زیر می‌توانید شاخص SAR پرچمدران ۲۰۱۶ بازار را با هم مقایسه کنید و ببیند کدام یک از نظر امواج رادیویی امن‌تر هستند.

شاخص SAR گوشی‌های زیر براساس قوانین FCC آمریکا نوشته شده و واحد تمامی اعداد وات بر کیلوگرم (W/Kg) است.

نام گوشی

سر

بدن

استفاده خاص

موبایل + وای‌فای

Galaxy S7

۰.۴۳

۱.۰۶

۱.۰۳

۱.۵۹

Galaxy S7 edge

۰.۲۷

۰.۶۶

۰.۹۶

۱.۵۹

Iphone 7

۱.۱۹

۱.۰۹

۱.۱۴

۱.۵۶

Iphone 7 Plus

۱.۰۹

۱.۱۰

۱.۱۳

۱.۵۲

Pixel

۰.۸۹

۰.۵۶

۰.۵۶

۱.۱۵

Pixel XL

۰.۹۲

۰.۵۸

Xperia XZ

۰.۸۱

۰.۳۵

LG G5

۰.۵۲

۱.۲۴

۱.۲۴

۱.۵۰

LG V20

۰.۳۶

۰.۸۶

۰.۸۶

۱.۳۹

HTC 10

۰.۶۶

۰.۵۵

Moto Z

۰.۹۱

۱.۹۱

Mate 9

۱.۴۲

۰.۶۰

۱.۳۹

۱.۵۹

P9

۱.۴۹

۰.۹۶

۱.۱۰

۱.۵۹

Honor 8

۱.۴۲

۱.۱۹

DTEK60

۰.۳۶

۱.۱۷

۱.۱۹

۱.۵۹

Priv

۱.۰۵

۱.۱۵

۱.۱۶

۱.۵۳

Lumia 950

۰.۸۷

۰.۹۳

۱.۲۴

۱.۶۰

Lumia 950 XL

۰.۵۹

۰.۴۸

۱.۱۳

۱.۵۸

OnePlus 3

۰.۹۹

۰.۶۴

Xiaomi mi 5

۰.۷۰

۱.۴۲

کدخبر: 447695
ارسال نظر

موضوعات داغ