tech

به نظر می رسد شرکت های تامین گننده نمایشگر های آیفون های اپل در پی تولید صفحات OLED خمیده هستند تا اپل در محصولاتش به کار گیرد.

به گزارش جی پلاس، این احتمال که اپل برای آیفون‌های آینده‌ی خود به سراغ صفحه‌نمایش‌های منعطف برود اخیرا پررنگ‌تر شده و توجه زیادی به آن پرداخته می‌شود، چرا که تولیدکنندگان بزرگ کره‌ای قصد دارند این شرکت بزرگ آمریکایی را برای انجام این کار متقاعد کنند.
بر اساس یک منبع صنعتی، اپل به طور جدی به‌کارگیری صفحه نمایش‌های OLED در خط تولید پرچم‌دارش را در نظر گرفته است. این صفحه نمایش‌ها نقاط ضعف موجود در صفحه‌نمایش‌های کنونی اپل مثل اشباع رنگ، دقت و میزان روشنایی را در رفع می‌کنند.
این منبع اضافه کرد که اگر اپل یک آیفون با صفحه‌نمایش منعطف OLED تولید کند، می‌تواند بازار بسیار بزرگ و سودمندی را ایجاد کند، زیرا اپل هنوز از این فناوری در پرچم‌داران خود استفاده نکرده است.
در حال حاضر این شرکت تنها برای ساعت هوشمند‌اش از صفحه‌نمایش OLED استفاده کرده است که پنل آنها توسط دو شرکت ال‌جی و سامسونگ تامین می‌شود.
منبع مذکور عنوان کرد: «با توجه به این که تامین‌ کنندگان نمایشگرهای اپل روی صفحه‌ نمایش‌های OLED برای این شرکت کار می‌کنند، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که اولین آیفون خمیده در سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی شود.»
علاوه بر این، LG Display، یکی از شاخه‌های شرکت ال‌جی با تمرکز بر تولید نمایشگر و بزرگ‌ترین تامین کننده‌ی نمایشگر برای اپل، قصد دارد خط تولید LCD یکی از کارخانه‌های خود را متوقف کرده و به جای آن OLED تولید کند تا به این ترتیب ظرفیت سالانه‌ی تولید نمایشگرهای OLED را افزایش دهد.
اپل همیشه عادت دارد تا زمان جا افتادن و بلوغ یک فناوری نوین صبر کند تا ارزش آن برای مصرف‌کننده ثابت شود. با توجه به این نکته، گرچه احتمال این که یک آیفون خمیده تولید کند کم است، اما می‌تواند از نمایشگرهای OLED منعطف به خاطر مزیت‌های دیگرش از قبیل باریکی و استحکام بهره بگیرد.
منبع: دیجی کالا
کدخبر: 429919
ارسال نظر

موضوعات داغ