life

در حالی که کمپانی هایی همچون ال جی و اپل سال ۲۰۱۴ را با رضایت کامل پشت سر گذاشتند، سامسونگ باز هم با کاهش سود روبرو شد.
به گزارش جی پلاس، در حالی که اپل بهترین سه ماهه تاریخ کمپانی‌های دنیا را گذرانده است، شرایط برای سامسونگ همچنان سخت تر می‌شود. سامسونگ در سه ماهه قبل از مجموع ۵۲.۷۳ تریلیون وون (یا ۴۸.۶ میلیارد دلار درآمد)، ۵.۲۹ تریلیون وون (یا ۴.۸۷ میلیارد دلار) سود به دست آورده است.
سامسونگ در سه ماهه مشابه سال قبل موفق به ثبت ۵۹.۲۸ تریلیون وون درآمد و ۸.۳۱ تریلیون وون سود شده بود، بدین معنی که این غول کره ای و سردمدار فروش اسمارت فون در دنیا متحمل کاهش درآمد و سود ۱۱ و ۳۶ درصدی شده است.
اگرچه سامسونگ از افزایش فروش گلکسی نوت ۴ به عنوان نقطه ای روشن در گزارش مالی سه ماهه قبل خود یاد کرده، اما به طور کلی بخش موبایل این کمپانی متحمل کاهش سود عملیاتی ۶۴ درصدی نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل شده است.
در این بین بخش‌های تولید پردازنده و رم این کمپانی توانسته اندکی از این کاستی را جبران کند تا تمامی شواهد نشان از اتکای بیش از پیش سامسونگ به چیپ های تولیدی خود در سال ۲۰۱۵ دارد.
شایعات نیز نشان می‌دهد که سامسونگ پرچمدار بعدی خود را به چیپست های اختصاصی اگزینوس خود مجهز خواهد کرد.
سامسونگ پیشبینی کرده که بخش موبایل این کمپانی به دنبال حضور قوی تر در بازارهای چین و هند و همچنین ارائه محصولات LTE رشد داشته باشد. سامسونگ می‌گوید که "از مواد جدید، طراحی‌های نوآورانه و قابلیت‌های متفاوت" در محصولات آینده خود استفاده خواهد کرد.
سامسونگ همچنین وعده محصولات پوشیدنی "متنوع" را با "طراحی‌های "منحصر به فرد" داده است. ممکن است بعضی از این محصولات در کنگره جهانی موبایل در ماه مارس رونمایی شود.
هم اکنون شیائومی در چین سامسونگ را کنار زده و اپل نیز با گزارش عجیب سه ماهه قبل، نام خود را عنوان پرچمدار فروشنده‌های محصولات پریمیوم مطرح کرده است. به نظر می‌رسد مشکل کنونی سامسونگ تا مدتی پابرجا خواهد بود.
شیائومی را شاید بتوان مانع اصلی سامسونگ و عامل تغییر سیاست های فروش سامسونگ در این راه توصیف کرد. این کمپانی محصولاتی هم رده با پرچمداران را با قیمتی بسیار کمتر ارائه می‌کند. سامسونگ برای رقابت با شیائومی به محصولات میان رده و پایین رده جدید روی آورده و در سال جدید بیشترین تمرکز سامسونگ را نیز به خود اختصاص خواهند داد.
منبع: دیجی کالا
کدخبر: 424551
ارسال نظر

موضوعات داغ