life

وبسایت یوتیوب که بزرگترین منبع اشتراک ویدئو در جهان به شمار می رود، اعلام کرد که از این پس ویدئو ها با پلیر HTML5 پخش می شوند.
به گزارش جی پلاس، وب سایت «یوتیوب» (YouTube) که یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های اشتراک گذاری ویدئو در جهان است؛ به تازگی اعلام کرد که از این پس ویدئو‌ها به صورت پیش فرض و با پلیر HTML5 پخش خواهند شد. این شرکت در گذشته از فرمت HTML5 در برخی از مرورگرها از جمله گوگل کروم و سافاری استفاده کرده بود. حالا مرورگر اینترنت اکسپلورر ۱۱ و نسخه امتحانی فایرفاکس هم از این پیش فرض بهره خواهند برد.
لازم به ذکر است که این کمپانی پیش از این برای پشتیبانی مستقل در پخش ویدئوها از افزونه «ادوبی فلش پلیر» (Adobe Flash Player) استفاده می‌کرد. در نظر داشته باشید که استفاده از این افزونه نیازمند نصب آن بر روی بیشتر مرورگر‌ها است.
در سال‌های گذشته تگ HTML5 به عنوان جایگزینی برای ادوبی فلش معرفی شد. اما نسخه های اولیه HTML در یوتیوب از امکانات کلیدی و مهم محروم بود و عملکرد ضعیفی از خود نشان داده است. خوشبختانه از آن زمان تا به امروز، پلیر HTML5 پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است. به طوری که در بعضی موارد، تشخیص آن از ادوبی فلش هم دشوار است. بر اساس این خبر، مرورگر های قدیمی طبق روال از ادوبی فلش پشتیبانی خواهند کرد. چرا که در مدل‌های قدیمی، قابلیت مدیریت HTML5 امکان پذیر نیست. اما در سوی دیگر نسخه های جدید تر مرورگرها به طور خود کار با پلیر HTML5 هماهنگ خواهند شد.
منبع: دیجی کالا
کدخبر: 424548
ارسال نظر

موضوعات داغ