life

محققان موفق به ساخت و عرضه دستگاه کارت‌خوان هوشمند مبتنی بر فناوری نانو به بازار شدند که به دلیل کوچک بودن می‌تواند برای سخت افزارهای مختلف به کار گرفته شود.

به گزارش جی پلاس، این دستگاه کارت‌خوان جدید که با عنوان pcProx Nano توسط شرکت RF IDeas به بازار عرضه شده است، مجهز به کارت‌هوشمندی است که برای تأئید هویت افراد می‌تواند استفاده شود. این دستگاه بی‌نیاز از کلمه عبور است و ‌برخلاف کارت‌خوان رایج، به قدری کوچک است که می‌تواند برای سخت‌افزارهای مختلف به کار گرفته شود.

این دستگاه با دو شکل مختلف عمودی و افقی تولید و به بازار عرضه می‌شود. از آنجایی که حق انتخاب میان این دو شکل وجود دارد، کاربردهای متعددی را می‌توان برای این دستگاه متصور بود. برای مثال از آن می‌توان برای موارد امنیتی، ردیابی، ممیزی و تأئید استفاده کرد.

کارگران سیار که در اماکن مختلف مشغول به کار هستند، به راحتی می‌توانند با استفاده از این ابزار هویت خود را برای ورود به محل‌های مختلف اثبات کنند. با کمک این فناوری دیگر نیاز به استفاده از کلمه عبوری نیست، در حالی که امنیت زیادی دارد.

یکی از مزایای این فناوری، کوچک بودن آن است به طوری که به سادگی می‌توان آن را درون تبلت یا کامپیوترهای شخصی All in one به کار برد. برخلاف کارت‌خوان عمودی، نوع افقی آن که به horizontal pcProx Nano شهرت دارد، به قدری کوچک است که می‌تواند برای سخت‌افزارهای مختلف به کار گرفته شود. این ابزار برای دستگاه‌هایی که پورت USB آنها باید نمایه تخت داشته باشد، بسیار ایده آل است.

این ابزار با ۰٫۱۴ اونس وزن برای کاربردهایی نظیر سلامت، سیستم‌های دولتی، ایمنی عمومی و شرکت‌ها مناسب است. این کارت‌خوان جدید برای استفاده در سیستم‌های مختلف قابل انطباق است.

منبع: ایسنا

کدخبر: 385928
ارسال نظر

موضوعات داغ