life

اسکای ترن را می توان سطحی بدون راننده خواند که بر فراز خیابان های شهر ها به حرکت در می آید و افراد را جابجا می کند.

به گزارش جی پلاس، اسکای ترن می تواند در نقش تاکسی های شهری ظاهر شده و حتی به جای قطای مورد استفاده قرار گیرد تا ایستگاه های مملو از جمعیت خلوت تر شوند.

نحوه عملکرد اسکای ترن نیز به این گونه است که از طریق اسمارت فون یا کامپیوتر درخواست را دریافت کرده و سپس مسافر را با فاصله از سطح زمین و در خیابان های شهر جابجا می کند تا به مقصد برسد. جان کول، مدیر این پروژه عنوان می کند: نوآوری بزرگ آینده، حمل و نقل خودکار خواهد بود. حمل و نقل در آینده به این شکل خواهد بود که به یک سیستم رایانه ای می گویید مقصدتان کجاست و سپس به طور خودکار به آنجا برده می شوید.

سیستم اسکای ترن به دلیل وزن کمتر مصرفی به مراتب پایین تر از خودرو های هیبریدی دارد. اولین نمونه از این دستگاه تا پایاین سال ۲۰۱۵ کامل شده و مجوز دریافت می کند. این در حالی است که گفته می شود هزینه ساخت چنین سیستم هایی نیز به نسبت ایجاد زیر ساخت های حمل و نقل شهری همچون مترو، مقرون به صرفه تر است.

اما رایان چین، مدیر شهرسازی دانشگاه ام آی تی درباره این موضوع نگرانی هایی دارد: سیستم هایی همچون اسکای ترن بر زیر ساخت های شهری و طبیعی فشار وارد می کنند و حجم آنها را افزایش می دهند. علاوه بر این ایجاد ایستگاه های ویژه برای آنها نیز علاوه بر هزینه بالا، ممکن است باعث شود افراد خودرو خود را به رفتن به مکان هایی خاص برای استفاده از اسکای ترن ترجیح دهند.

اما از سوی دیگر بهترین کارایی این سیستم را می توان، کاهش ترافیک های جاده ای دانست.

برگرفته از CNN

کدخبر: 381047
ارسال نظر

موضوعات داغ