life

در آزمایشگاه تخصصی بیومتری پوست که توسط جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران درمرکز جامع ترمیم زخم راه اندازی شده امکان اسکن پوستی و ارزیابی پارامترهای بیوفیزیکی پوست فراهم می شود.

به گزارش جی پلاس، غلامرضا اسماعیلی جاوید مدیر مرکز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با بیان اینکه آزمایشگاه تخصصی بیومتری پوست مرکز جامع ترمیم زخم راه اندازی شد،گفت: در این آزمایشگاه ارزیابی پارامترهای بیوفیزیکی پوست شامل اسیدیته، هیدراتاسیون و اسکن پوستی فراهم می شود.

وی افزود: تغییرات پوستی بیماران در معرض خطر ابتلا به زخم های مزمن از جمله بیماران دیابتی در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار می گیرند و در نهایت در تشخیص موارد پرخطر و پیش آگهی درمان در این گروه از بیماران گام موثری برداشته می شود.

اسماعیلی اظهار داشت:ارزیابی شاخص بیوفیزیکال پوست می تواند در پیش آگهی مشکلاتپوستی و ترمیم زخم بیماران مبتلا به زخم های مزمن کمک کننده باشد، بنابراین برای آگاهی به موقع از مشکلات پوستی بویژه در بیماران دیابتی، آزمایشگاه تخصصی بیومتری پوست در مرکز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی را راه اندازی کردیم.

وی با اشاره به خدماتی که در این آزمایشگاه ارائه می شود، بیان کرد: در حال حاضر بیشتر خدمات این آزمایشگاه پژوهشی بوده و در راستای اهداف مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی و همچنین حوزه ترمیم بافتی به کار گرفته می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

کدخبر: 380880
ارسال نظر

موضوعات داغ