شهردار تهران با بیان اینکه امام به انقلاب اسلامی سه ویژگی وحدت، مردمی بودن و جوان گرایی را داد و ما باید کشور را بر اساس این سه محور هدایت و اداره کنیم، گفت: بزرگترین اصلاحات قرن به دست امام خمینی(س) انجام شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران، محمد باقر قالیباف در دیدار مدیران و کارکنان شهرداری تهران با یادگار امام که ظهر امروز در در حرم مطهر امام خمینی(س) برگزار شد، با اشره به اینکه شهرداری تهران این توفیق را دارد که هر سال در مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) خدمت کند، اظهار کرد: امسال به دلیل تقارن ماه های قمری و مناسبت های دیگر با مراسم ارتحال امام رنگ و بوی متفاوتی بر مراسم حاکم است. ما نیز امروز در این مکان حاضر شدیم تا تجدید بیعتی با حضرت امام داشته باشیم چرا که او یک منتظر واقعی و یک صالح مصلح بود.

وی ادامه داد: امام خمینی(س) فردی بود که جز برای خدا گامی بر نداشت و توانست به عنوان یک منتظر واقعی جامعه را به سمت اصلاح پیش ببرد به نحوی که بزرگترین اصلاح قرن به دست این مرد بزرگ انجام شد.

شهردار تهران با بیان اینکه انقلاب سه ویژگی دارد، اظهار کرد: بحث وحدت در نظام اسلامی یکی از این ویژگی ها است که امام در طول حیات‌شان مکرر به وحدت در جامعه تاکید داشتند و بدون شک تداوم و پیروزی انقلاب بر اساس وحدت جامعه اسلامی شکل گرفت. باید بدانیم در نظام اسلامی محور وحدت حول ولایت فقیه است.

قالیباف با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلابی مردمی بود و امام همه چیز را مردمی کرد، گفت: تا پیش از انقلاب سیاست و قدرت در اختیار طیف خاصی در دنیا قرار داشت، اما امام این موارد را مردمی کرد. انقلاب اسلامی با محوریت مردم به خوبی توانست اسلام را پیدا کند.

وی در توضیح سومین ویژگی انقلاب، بیان کرد: حضور جوانان و جوان گرایی در انقلاب اسلامی سومین ویژگی این انقلاب است، به نحوی که این عنصر از خصلت های انقلاب اسلامی محسوب می شود و ما وظیفه داریم در این راستا راه را برای جوانان باز کنیم.

شهردار تهران در پایان خاطر نشان کرد: اگر دیروز افتخارمان این بود که جوان ها در انقلاب نقش دارند، امروز با باز کردن راه برای جوانان باید تلاش کنیم در مسیر اهداف امام و مقام معظم رهبری قدم برداریم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.