سرپرست کمیته امداد امام خمینی گفت: در مجموع سه قوه در کشور ما رویکرد حل مسایل محرومین و مردم است و اصلا نظام ما بر پایه‌ مردم سالاری دینی است که حضرت امام آن را بنا گذاشتند به معنای اینکه مردم، سالار و رئیس خودشان هستند.

حسین انواری در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جماران در پاسخ به این پرسش که امام خمینی انقلاب اسلامی ایران را متعلق به مستصعفان و پابرهنگان می دانست و بر توجه به آنان بسیار تاکید میکرد با این توصیف در جامعه حال حاضر ما این مباحث چه جایگاهی دارند و آیا این اندیشه و تاکید و پرداختن به آن در ادبیات مسوولان و رسانه های ما کمرنگ نشده است؟ گفت: در کل رویکرد نظام ما که نظامی ولایی است در جهت حل مشکلات مستضعفین و محرومین است حال ممکن است که در شیو‌ه‌ها یک نوسانات و فراز و فرودهایی داشته باشیم ولی رویکرد همان رویکرد امام خمینی است.
وی گفت: حداقل این است که در حال حاضر رسالت کمیته امداد انجام همان اهدافی است که امام خمینی ایجاد فرمودند و روز به روز نیز اقتدار و کارآمدی‌اش در این زمینه افزایش می‌یابد.
سرپرست کمیته امداد امام خمینی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پرداختن به این مباحث در سطح رسانه‌ها و مسوولان ما کمرنگ تر نشده است؟ اظهار کرد: اگر در کل بنگریم خیر ولی حال ممکن است در یک حوزه‌ای مقداری نزول کرده باشد ولی در مجموع سه قوه ما رویکرد حل مسایل محرومین و مردم است و اصلا نظام ما بر پایه‌ای است که حضرت امام گذاشتند یعنی مردم سالاری دینی به معنای اینکه مردم، سالار و رئیس خودشان هستند و تامین نیازهای مردم جزو اصول حرکتی ما است و این جزو اصولی است که امام بنیان نهادند.
انواری گفت: به طور مثال در حال حاضر با انجام فریضه دینی پرداخت زکات توسط مردم در کشور خیلی از روستاها به این وسیله در حال آباد شدن هستند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.