معاون سازمان مرکزی جامعه المصطفی العالمیه گفت: درست است که یک تعدادی سعی می‌کنند چهره دیگری از اسلام و امام خمینی نشان دهند ولی آن منطقی که امام حاکم کرد و آن محتوای دینی واقعی اسلام نابی که وی فرمود در حال حاضر در تمام دنیا اثر خود را گذاشته و مشتاقان بسیاری هستند که علاقمندند که این علم را آموخته و به دیگران نیز آموزش دهند.

حجت الاسلام زین العابدین میرفاطمی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جماران در رابطه با فعالیتهای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی گفت: کار ارزشمندی را شروع کرده‌اید که در عرصه بین‌الملل جایش خالی بوده و این کارها باید از سال‌ها قبل انجام می‌شده است.
وی با بیان اینکه امروزه دنیا تشته این فضایی است که ما در آن هستیم، اظهار کرد: مانیفست حکومتی ما را حضرت امام که یک مجتهد مسلم اعلم بوده‌اند طراحی کرده‌اند و تقریبا می‌شود گفت که بعد از اهلبیت (ع) تاکنون یک حکومت اسلامی به این شکل نداشته‌ایم و منصفان دنیا و آنانی که در سطح دنیا افرادی معتدل هستند و این فضای حکومتی ما را می‌فهمند، علاقمند هستند که ویژگی‌های آن را درک کرده و بهفمند و از آن‌ها بهره‌برداری کنند.
معاون سازمان مرکزی جامعه المصطفی العالمیه گفت: ما باید خودمان را به لحاظ محتوای دینی و اسلامی به درستی معرفی کنیم و بگوییم که در اسلام از قبل از تولد تا حتی بعد از مرگ دستورات دینی داریم و تمام این‌ها مرحله به مرحله مشخص شده ولی ما این کار را نکرده ایم تا این داراییها را به منصه ظهور آورده و عرضه کنیم.
میر فاطمی گفت: با اقدام ارزشمند حضرت امام خمینی و آنچه که توسط مقام معظم رهبری در حال انجام است دنیا فهمیده که یک حکومت و جایگاه و پایگاهی را می‌توان ایجاد کرد که همه ضوابط و چهارچوب‌های اسلامی در آن باشد و ضوابط انسانی نیز در آن وجود دارد و امام خمینی این مهم را به همه دنیا ثابت کرد.
وی با اشاره به فعالیتهای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی گفت: این کار ارزشمند شما در عرصه فعلی دنیا اثر گذاری بسیار فراوانی دارد که به نظرم در حال حاضر دیر نیز شده است اما شما باز همت کرده و این کار را انجام داده‌اید و ان شاءالله با همت و سرعت دهی به این کار قطعا می‌توان به شکل بهتر و زیباتری در دنیا تجدید خاطره‌ای برای همه مسلمانان از محتوایی که در این آثار وجود دارد ایجاد شود.
معاون سازمان مرکزی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه عرصه‌ها روز به روز در حال تنگ‌تر شدن بر ما هستند، ادامه داد: اقداماتی چون فعالیتهای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی می‌تواند چتر حضور جمهوری اسلامی و نماد اسلام و امام خمینی را در این جهانی که اسلام در آن غریب است و همه چیز در آن به جز حرف عدالت و انصاف زدن آزاد است، گسترش دهد.
میر فاطمی گفت: البته اگر این کارها را هم نکنیم معلوم نیست که فردای قیامت از ما بازخواست نکنند که چرا این محتواها را عرضه نکردید. واقعا فرض کنیم که قیامت شده و امام خمینی و ما را به پای میز محاکمه بیاورند و بگویند که ایشان یک مسلمان و فرزند شیعه بود که با همه مشکلات و در آن تنگناها و سختی‌ها که داشت این مقدار کار کرد و شما که این امکانات و این سیستمی که برای شما ایجاد کرد را در اختیار داشتید چکار کردید؟ چه باید بگویم.
وی گفت: این نفس، راحتی و واقعا آزادی که داریم و در هیچ جای دنیا وجود ندارد را امام خمینی برای ما فراهم کرد و ما از خود بپرسیم که در برابر آن چکار کرده‌ایم و باید بگونه‌ای رفتار کنیم که شرمنده امام و شهدا نباشیم.
معاون سازمان مرکزی جامعه المصطفی العالمیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این دانشگاه به فرمان امام خمینی بعد از پیروزی انقلاب شکل گرفت و کار اصلی آن تعلیم و تربیت افراد غیر ایرانی مشتاق به فراگیری علوم اسلامی است.
میر فاطمی گفت: در حال حاضر حدود 200 رشته در جامعه المصطفی العالمیه با مجوز و مدارک رسمی و با محتوای علوم اسلامی و انسانی با نگاهی که بتوان در دنیای امروز ایده پردازی و تئوری پردازی کرد و بتوانیم در جهان علمی امروز و به ویژه در عرصه بین الملل فعالیت‌های منسجم و متقن ومنطقی داشته باشیم وجود دارد.
وی گفت: سعی می کنیم تا آنچه که امروز از آن به عنوان "آزادی بیان" نام برده می‌شود را و این نظامی که امام برای ما ایجاد کرده است به دنیا منتقل کنیم و در این فضا تلاش‌های زیادی به انجام رسانده ایم.
معاون سازمان مرکزی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه البته جای کار بسیار و درخواست‌ها نیز بسیار هستند و کار ما نیز زیرساخت‌ها و محدودیت‌های خاص خود را دارد، افزود: اما با این وجود حدود 20 الی 22 هزار نفر دانش آموخته و حدود 30 هزار نفر نیز در حال حاضر مشغول به تحصیل داریم و هم اکنون حدود 90 شعبه نیز در خارج از کشور داریم و قریب به 128 ملیت هم تاکنون به این نظام آموزشی آمده‌اند و فعالیت ما هم فقط تحصیل و تدریس علمی بوده است.
میر فاطمی گفت: 22 هزار نفر دانش آموختگان ما به کشور مقصد خود برگشته‌اند یا به کشور ثالثی رفته‌اند و برخی مدرسه و دانشگاه دارند و یا معاون وزیر یا وزیر و نماینده شده‌اند زیرا وقتی اخلاق، منطق و علمیت افراد محرز شد همه دنیا آنان را جذب می‌کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.