مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: با وجود این که آب‌های سطحی نسبت به سال گذشته یک درصد و نسبت به میانگین 34 سال گذشته هفت درصد افزایش داشته، شاهد کاهش 28 سانتی متری آب دریاچه ارومیه بوده‌ایم که در این رابطه، جهاد کشاورزی باید پاسخگو باشد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا،‌ کریمی در پاسخ به سوالی مبنی بر استفاده بیش از حد از حق آبه دریاچه ارومیه در مناطق جنوبی استان، اظهار کرد: این مساله را از جهاد کشاورزی پیگیری کنید.

وی افزود: اینکه کدام دشت در استان باید ممنوعه باشد در تهران تصمیم گیری می‌شود نه توسط مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای. بیلان آب دشت‌ها توسط کارشناسان بررسی شده و نتایج این بررسی‌ها به تهران منتقل می‌شود و در نهایت سازمان مدیریت منابع آب کشور، این مناطق را دشت ممنوعه اعلام می‌کند و سازمان آب منطقه‌ای در این مورد تصمیم گیرنده نیست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی ادامه داد: مدیریت سدهای ارس و زرینه رود از ابتدا، یعنی همان سی سال قبل که شرکت آب منطقه‌ای تاسیس شد در اختیار تبریز بود و اینگونه نبوده که مدتی در اختیار ما قرار گرفته باشد و مجددا به خود تبریز برگردانیم، در این مورد هم بنده و هم آقای قاضی پور، نماینده مجلس تلاش‌های زیادی انجام دادیم ولی موفق نشدیم.

وی همچنین درباره استفاده از حق آبه آذربایجان غربی توسط استان‌های دیگر، اظهار کرد: در این رابطه اطلاعی ندارم، پیگیر این موضوع را نیز از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشید.

کریمی با اشاره به ادعای مطرح شده در زمینه حمایت نکردن سازمان آب از مکانیزه کردن گاودارای‌ها، خاطرنشان کرد: در این حوزه حتی یک مورد هم کار غیر قانونی انجام نشده و ما طبق قانون عمل می کنیم؛ تمامی گاوداری‌ها باید پروانه آب داشته باشند تا مجوز برای آنان صادر شود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.