محمد شریف استاد اخراجی دانشگاه علامه ،صدر الدین شریعتی را فردی مناسب برای مسئولیت حفاظت نهادهای انتظامی دانست تا دانشگاه.

محمد شریف استاد اخراجی دانشگاه علامه ،صدر الدین شریعتی را فردی مناسب برای مسئولیت حفاظت نهادهای انتظامی دانست تا دانشگاه.

محمد شریف وکیل دادگستری که در دوره مدیریت صدرالدین شریعتی مشمول مهرورزی شده و از دانشگاه اخراج شده بود در گفتگو با جماران اظهار داشت :ایشان در طول دوره مدیریت خود مرتب اساتید را به اخراج تهدید می کرد و از سویی آنها را وادار می کردند که برای مدیریت دانشگاه خبر چینی کنند.

وی در ادامه افزود: این نحوه برخورد در هیچ کجای دنیا قابل پذیرش نیست که مدیریت ،استاد دانشگاه که شانیت علمی بالایی دارد را احضار کند و از وی بخواهد تا جاسوسی همکاران خود را بکند برای استاد خط و نشان بکشد که اگر این کار را نکند باید با دانشگاه و تدریس خداحافظی کند.

محمد شریف تصریح کرد:به نظرمن ضربه علمی که ایشان به دانشگاه علامه طباطبایی زد به این راحتی جبران نمی شود. شاید ایشان فرد مناسبی برای حفاظت یک نهاد نظامی باشند اما هرگز نمی توانند مدیریت یک نهاد علمی را بر عهده داشته باشند.

این وکیل دادگستری با اشاره به نقش صدرالدین شریعتی در رکود علمی بزرگترین دانشگاه علوم انسانی گفت: رقابت بین دانشجویان برای ورود به دوره دکترای حقوق بین الملل بسیار فشرده بوده و هر فردی بتواند از این مجرا عبور کند از صلاحیت علمی بالایی برخوردار است با این وجود بارها مشاهده می شد که فردی با توصیه نامه ای از سوی آقای شریعتی برای ثبت نام در دوره دکترا مراجعه می کرد و زمانی که اساتید و گروه در برابر این درخواست نابجا مقاومت می کردند استاد بازنشسته و اخراج می شد در نتیجه دانشجویی در دوره دکترا حضور پیدا می کرد که از توان علمی مناسب برخوردار نبود و نمی توانست از مباحث کلاس درس بهره بگیرد.

وی در ادمه تاکید کرد: به نظر من آقای توفیقی یا هر کسی دیگری که قراراست وزیر علوم شود می بایست یک بازرس امین برای تفحص از همه گروه های علمی دانشگاه علامه و به ویژه رشته حقوق بین الملل تعیین کند تا مشخص شود چه فاجعه ای در علوم انسانی رخ داده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.