پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در پی اظهارات روز گذشته برخی نمایندگان مجلس در صحن علنی؛

رسول خادم، احمد مسجدجامعی، حبیب کاشانی و حمزه شکیب امروز در پایان پانصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران درجمع خبرنگاران حاضر شده و توضیحاتی را در مورد شش سال همکاری با محمدعلی نجفی، عضو شورای سوم و وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارائه کرده‌اند و نظر شخصی خود را در مورد شخصیت وی و نوع همکاری او با شورا گفتند.

به گزارش ایسنا رسول خادم- رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه حضور نجفی در کمیسیون برنامه و بودجه فرصتی بزرگ برای این کمیسیون بوده است، اظهار کرد: نوع نگرش وی به مسائل کاملا مدیریتی و ویژه بود و در همه موارد و مصوبات و مسئله آموزش و پرورش جزو دغدغه‌های اصلی او بوده است.

وی با اشاره به چند برابر شدن بودجه حمایتی شهرداری تهران از آموزش و پرورش شهر تهران، گفت: بودجه حمایتی شورای شهر تهران از آموزش و پرورش از سال 89 تا 92 حدود 63.5 میلیارد تومان بوده است و بخش قابل توجهی از این افزایش بودجه و موضوعات پیگیری شده مربوط به جدیت وی در پیگیری مسائل آموزش و پرورش بوده است که گاهی اوقات این پیگیری‌ها تا کف خیابان هم ادامه داشت.

خادم ابراز امیدواری کرد که شش سال همکاری نجفی با مدیریت شورا فرصت و شرایط خوبی را بین آموزش و پرورش و شهرداری‌های کل کشور ایجاد کند و خلأ موجود را از بین ببرد.

رفتار نجفی فارغ از هیجان‌زدگی و سیاست‌بازی بود

احمد مسجد جامعی- عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به شش سال همکاری با محمدعلی نجفی در شورای شهر تهران، گفت: حضور وی در دولت می‌تواند زمینه گسترش مناسبات آموزش و پرورش با مدیریت شهری را فراهم کند.

وی با بیان اینکه نجفی همواره دو وجهه متفاوت را از خود بروز داده است، گفت: وی از یکسو به دلیل وجهه شخصیتی خود، شخصیتی سیاسی را داشته، اما توانسته ارتباطی کامل با سلایق و تفکرات مختلف ایجاد کند و این نقطه قوت کاری او بوده است. در عین حال وی توانسته در حوزه‌های مختلف با ارائه نظر کارشناسی، تفکری مستقل را از خود نشان دهد.

وی با تاکید بر اینکه در این سال‌ها همواره آموزش و پرورش یکی از دغدغه‌های اصلی نجفی بوده است، افزود: افزایش اعتبارات حمایتی شهرداری به 20 میلیارد تومان یکی از نتایج حمایت‌های وی بوده است. ضمن اینکه در این سال‌ها همکاری با زیرمجموعه‌های آموزش و پرورش برای شروع سال جدید در ابتدای مهر، تدوین کتب درسی جدید و محتوای آنها و نیز ورود محتوای آموزش شهروندی به کتاب‌ها و یا موضوع شهردار مدرسه از جمله اقدامات قابل توجه نجفی در شورا به عنوان مسئولیت‌های فراکمیسیونی بوده است.

مسجدجامعی ابراز امیدواری کرد که با حضور وی در دولت هم‌زبانی و همدلی بین آموزش و پرورش و مدیریت شهری که تاکنون وجود نداشته، بیشتر و بیشتر شود.

نجفی دوران فتنه را با تدبیر و هوشمندانه گذراند

نظرات نجفی فارغ از خط‌کشی‌های سیاسی بوده است

به گزارش ایسنا، حمزه شکیب - رییس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران نیز که همراه با سه عضو دیگر در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، گفت: به عنوان یک ایرانی و شهروند فکر می‌کنم لازم است در مورد شش سال تجربه همکاری با آقای نجفی برای مردم و نمایندگان توضیحاتی را ارائه کنم.

وی با بیان اینکه در نهایت اختیار انتخاب آقای نجفی با نمایندگان مردم است، افزود: ما هم می‌توانیم نظرمان را در مورد همراهی با وی در این شش سال ارائه کنیم، چرا که در این شش سال نگاه وی در کلیه مسائل کاملا کارشناسی بوده و اگرچه در بسیاری از موارد خط‌کشی‌های سیاسی ما در شورا با هم متفاوت بوده است، اما همیشه بر اساس نظرات کارشناسی صحبت کرده‌ایم و نظرات او نیز بر اساس خط‌کشی‌های سیاسی اعلام نشده و حتما در صورت انتخاب از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهد کرد.

شکیب با اشاره به تجربه شش ساله نجفی در شورای شهر تهران، علاوه بر سابقه او در وزارت علوم و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و نیز آموزش و پرورش، گفت: این تجربه و سابقه می‌تواند برای حضور در وزارت آموزش و پرورش موثر واقع شود.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: نجفی همواره نگاهی همزمان به مسائل سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داشته و این نوع نگاه برای مدیریت بسیار سازنده و مفید خواهد بود. ضمن اینکه در طول این سال‌ها و ارتباط با فرهنگیان مختلف در سطح شهر تهران همواره فرهنگیان از او با به نیکی یاد کرده‌اند.

شکیب در عین حال با اشاره به برخی اظهارات در مورد نجفی در صحن مجلس، گفت: در مورد مسائل سیاسی نیز باید گفت آقای نجفی در دوره فتنه با تدبیر و هوشمندانه از این دوره گذشت و باور وی به نظام و ولایت فقیه چیزی است که برای همه ما همکارانش در شورای شهر کاملا محرز شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین حبیب کاشانی - عضو دیگر شورای شهر تهران نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نجفی همچون بسیاری از مسئولان و اعضای شورا ، بچه جنوب شهر و محله سلسبیل است، گفت: نجفی در این سال‌ها و پس از ادامه تحصیلات، فرصت‌های خوبی برای کار و تحصیل در خارج از کشور داشته، اما به کشور خود بازگشته تا به مردم خدمت کند و من فکر می‌کنم توانایی‌ها و شخصیت وی بسیار بیشتر از یک وزیر می‌تواند موثر باشد و شاید می‌توانست در حد معاون رییس‌جمهور مطرح شود.

کاشانی با اشاره به همجواری صندلی خود با نجفی، این همجواری را همسایگی خواند و گفت: نجفی همیشه در امور مختلف با نظر کارشناسی صحبت کرده و بر اساس انصاف صحبت کرده است و مطمئن هستم که این نوع رفتار را قطعا در تعامل با مجلس و دولت نیز در آینده رعایت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه می‌توانم قسم بخورم که وی از نظر ولایت نیز کاملا مقید است و برنامه‌های زیارت وی به مشهد، کربلا و حج قطع نشده و من هیچ نقطه ضعفی از این لحاظ در وی ندیده‌ام.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه همه این حرف‌ها را به خاطر دلم و باور خودم می‌گویم و نیازی به نان قرض دادن من به آقای نجفی وجود ندارد، گفت: فکر می‌کنم لازم است دوستان مجلس این شفاف‌سازی را بشنوند و قطعا آنها نیز می‌دانند که من با صداقت حرف می‌زنم و در تجربه چند ساله‌ام با آقای نجفی در شورا می‌گویم که جز خیر و برکت از او ندیده‌ام و امیدوارم همه سعی کنیم که مردم با اقدامات دولت جدید از یاس و ناامیدی دور شوند و همه به دولت جدید کمک کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.