دبیر مناطق 8، 12 و 18 سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی از حمایت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی از دکتر نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خبر داد.

علیرضا تقی پور در گفت و گو با جماران، اظهار داشت: صبح امروز پس از سخنان دکتر نجفی در مجلس با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی تماس گرفتم و پس از صحبت در مورد دیدار ایشان با آیت الله جوادی آملی، پرسیدم که آیا در زمان مدیرکلی شما در ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش وضع نماز خوب بود یا خیر؟ ایشان پاسخ داد که در زمان نجفی مسأله اقامه نماز پررنگ بود و ایشان برای توسعه این امر بسیار کمک کردند و تأکید کرد که نجفی برای وزارت آموزش و پرورش مناسب است.

وی با اشاره به آشنایی خود با قرئتی از سال 1354 افزود: آقای قرائتی در ادامه گفت و گویمان نظر مرا هم در مورد وزارت آموزش و پرورش پرسید که من هم گفتم ایشان بهترین فرد است.

این مدیرکل سابق آموزش و پرورش گفت: من در مجلس در خصوص نگاه اعتقادی و تربیتی نجفی روشنگری کردم. وی واقعا فرد متشرعی است که در زمان مسئولیتش امور دینی رونق زیادی یافت. اگر کسی انصاف داشته باشد این واقعیات را می گوید.

تقی پور در خصوص دلیل اقبال معلمان نسبت به دکتر نجفی هم اظهار داشت: این محبوبیت فقط به خاطر میزان حقوق آنها در آن زمان نیست؛ چه اینکه در دوره فعلی هم اخیرا حقوق معلمان 25 درصد افزایش یافته است، اما دلیل محبوبیت نجفی منزلت و شخصیتی است که به معلمان داده شد.

وی گفت: ما مصداق واقعب شایسته سالاری را در آموزش و پرورش زمان نجفی می بینیم. تمام مدیران کل ایشان افرادی ولایی، دارای اطلاعات دینی کامل و از خانوده های اصیل بودند. به عنوان مثال رهی استاندار فعلی سمنان، پیشنمازی معاون فعلی وزارت ورزش و جوانان، توکلی مسئول اقامه نماز استان تهران، فباسی وزیر فعلی ورزش و جوانان و... معاونان و مدیران کل نجفی بودند و این شان می دهد که وی در انتخاب مدیران به گرایشات سیاسی توجهی نداشت، چرا که تمام افراد ذکر شده جزو اصولگرایان هستند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.