یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه ایران با اشاره به اطلاعیه وزارت امور خارجه گرجستان مبنی بر توقف لغو روادید با ایران به صورت یک‌طرفه، گفت: در نامه‌ به وزارت امور خارجه اعلام شده این تصمیم به علت تغییرات در قوانین مهاجرت گرجستان بوده است که در نتیجه آن گرجستان تصمیم گرفته است از اول جولای، لغو روادید را به صورت موقت متوقف کند.

به گزارش جماران، این مقام مسئول در وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: گرجستان خواسته است ایرانیانی که قصد سفر به این کشور را دارند از طریق سفارت گرجستان در تهران یا در مبادی‌ ورود‌ی‌های زمینی و هوایی اقدام به اخذ روادید کنند.

او اضافه کرد: گرجستان اعلام کرده در راستای استراتژی جدید مدیریت امور مهاجرت گرجستان، آن‌ها قوانین و مقررات درباره مهاجرت‌ها را بررسی و ارزیابی جدیدی کردند و استراتژی جدیدی تدوین کرده‌اند که بر اساس آن لغو روادید بین دو کشور را به طور موقت متوقف کنند.

این مقام مسئول در وزارت امور خارجه ادامه داد: قوانین مربوط به صدور ویزا قوانین حاکمیتی کشورهاست که بسته به شرایط روز و سیاست‌های کشورها تغییر پیدا می‌کند تا بر اساس آن تصمیم بگیرند که صدور ویزا را تسهیل کنند یا محدودیت‌هایی در رابطه با آن ایجاد کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.