نخستین نشست منتخبان چهارمین دوره شورای شهر تهران دو ماه زودتر از شروع به کار رسمی شوراهای شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در خبری که پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر تهران درباره این نشست منتشر کرده است، آن را نشست آشنایی منتخبین دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران با شورا عنوان کرده است.

این نشست عصر سه شنبه ۱۱ تیرماه ۹۲ برگزار شده است. طبق قانون، دوره چهارم شوراهای شهر و روستا یک ماه پس از تشکیل دولت باید شروع به کار کنند؛ ۱۲ شهریور.

اما در نخستین نشست شورای شهر چهارم مهدی چمران، رییس سومین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: سی و یک نفره شدن شورای اسلامی شهر تهران به تصمیم سازی بر اساس خرد جمعی و مشورت بیشتر و همچنین به وظیفه اصلی شورا که نظارت است کمک می‌کند.

او گفت: مشابه این نشست را برای منتخبین دوره سوم نیز داشتیم و این موجب شد که اعضا دوره سوم با کار شورایی بیشتر آشنا شوند.

به گفته چمران به زودی دستورالعملی از سوی وزارت کشور در اختیار اعضاهای جدید شورا های شهر و روستا قرارمی گیرد: البته شورای اسلامی شهر تهران این آمادگی را دارد که اطلاعات مربوط به شورای شهر را در اختیار منتخبین دوره چهارم شورای تهران قرار دهد.

چمران در ادامه به اختلاف نظرهایی که در مباحث شورایی گاهی پیش می آید اشاره کرد و گفت: وجود آرامش، گریز و پرهیز از هرگونه تنش که تاثیرات منفی بر عملکرد شورا ها می گذارد از ضروریات شورا ها به خصوص شورای شهر تهران است چراکه تهران پیشانی جمهوری اسلامی است و عملکرد شورایش الگوی تمام شهر های کشور است.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.