احیای اسلام و تشکیل نظام جمهوری اسلامی مهم‌ترین و ماندگارترین میراث امام خمینی(س) است و این نظام سیاسی که مبتنی بر مردم سالاری دینی است به رغم توطئه‌ها و فشارهای مختلف دشمنان، روز به روز قوی‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین منوچهر احمدی‌پور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه‌سرا اظهار کرد: عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگوار، مدیون امام خمینی‌(س) است و ما هر چه داریم به برکت خون دل خوردن‌ها و راهنمایی‌های آن عزیز سفر کرده است.

وی حضرت امام(س) را به عنوان بهترین الگو در تمام ابعاد زندگی معرفی کرد و افزود: روحانیون، سخنرانان و ائمه جماعات در مساجد باید شخصیت امام راحل(س) را به مردم معرفی و از طرفی حرکت انقلاب اسلامی در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را که به فریاد حضرت امام(س) علیه ظلم و ستم شاهنشاهی آغاز شد، برای جوانان تشریح کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه‌سرا در ادامه تصریح کرد: حضرت امام(ره) تلاش و زحمات زیادی را متحمل شد تا این انقلاب بدست ما برسد و ما وظیفه داریم به نحو مطلوب از آن پاسداری کنیم .

وی با بیان اینکه امام راحل(س) و شهیدان انقلاب اسلامی دین بزرگی بر گردن ما دارند، گفت: ۱۴ و ۱۵ خردادماه هر سال، تجدید بیعت با امام راحل و شهیدان قیام ۱۵خرداد و شهیدان انقلاب است که برای ملت ایران استقلال، آزادی، عزت و اقتدار به ارمغان آوردند.

حجت‌الاسلام احمدی‌پور ادامه داد: انقلاب ایران یک انقلاب منحصربفرد بود که با یک رهبری دینی به پیروزی رسید و همچنان الهام‌بخش مردم تحت ستم در نقاط مختلف جهان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه‌سرا با مرور برخی از بیانات امام خمینی(س)، عنوان کرد: ایشان همیشه تاکید می‌کردند که اسلام با عشق و محبت به جهان نگاه می‌کند و این مهم‌ترین پیام همه مذاهب است.

وی تأکید کرد: امام خمینی با ایمان خالص به دنبال رضای خدا و خدمت به مردم بود و در این مسیر از هیچ قدرت مادی هراسی به دل نداشت و همین ویژگی‌ها، شخصیت ایشان را از دیگر رهبران سیاسی متمایز می‌کند.

حجت‌الاسلام احمدی‌پور اضافه کرد: احیای اسلام و تشکیل نظام جمهوری اسلامی مهم‌ترین و ماندگارترین میراث امام خمینی است و این نظام سیاسی که مبتنی بر مردم سالاری دینی است به رغم توطئه‌ها و فشارهای مختلف دشمنان، روز به روز قوی‌تر می شود و اکنون مهم‌ترین چالش برای استکبار جهانی به شمار می‌رود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه‌سرا همچنین با یادآوری اینکه انقلاب ما تنها انقلابی است که نقش گروه‌های مسلح به عنوان مبارز انقلابی در آن بسیار کم بوده‌است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی توانست در جان و فکر انسان‌ها تغییراتی ایجاد کند و این تغییرات در فاصله زمانی بسیار طولانی به انقلاب اسلامی منجر شد.

حجت‌الاسلام احمدی‌پور گفت: کشور ما در یک پیچ بسیار مهم و سرنوشت‌ساز قرار گرفته و همه دستاوردهای 34 سال گذشته انقلاب بستگی به مقاومت و ایستادگی ملت ایران در این برهه از زمان دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انقلاب ما ماهیت اسلامی دارد و ما مسلمانان وظایفی در قبال اسلام و انقلاب داریم که می‌توان به شناخت دین و به صحنه آوردن دین در تمام ابعاد جامعه و دفاع همه جانبه از ارزش‌ها و ترویج و تبلغ دین در جامعه اشاره کرد

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.