متاسفانه وصیت نامه امام خمینی(س) در برنامه‌های 14 و 15 خرداد مورد غفلت قرار گرفته و لازم است امسال سخنرانان مراسم‌ به طور ویژه به آن بپردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران به نقل از مهر، حجت الاسلام عباس سبحانیان، در دومین نشست استانی بزرگداشت حضرت امام اظهار داشت: نسل سوم انقلاب حضور امام خمینی(س) را درک نکرده و لازم است ابعاد شخصیتی و سیره عملی این رهبر بزرگ برای جوانان بازگو شود.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الغدیر یزد عنوان کرد: امسال در شرایطی چهاردهم و پانزدهم خرداد را گرامی می‌داریم که به نظر می‌رسد دو عامل باعث شده اهمیت این ایام را مضاعف کند که عامل اول پنجاهمین سالگرد قیام پانزده خرداد 42 است و عامل دوم قرارگیری در آستانه انتخابات بزرگ ریاست جمهوری است که امیدواریم حماسه بزرگتر از حماسه سال 88 آفریده شود.
سبحانیان در پایان عنوان کرد: می‌توان از ایام ارتحال حضرت امام(س) به نحوه شایسته‌ای برای حضور حماسی مردم در انتخابات استفاده کرد.
در ادامه این نشست رئیس شورای تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به دو بعد مادی و معنوی انقلاب اسلامی، گفت: باید انقلاب اسلامی ایران را انقلابی معنوی و مادی دانست زیرا تحول دل‌ها به سمت خدا و با راهنمایی آن مرجع عزیز است و بیداری ملت‌های اسلامی به دنبال داشته است.
حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی با بیان اینکه امام راحل(س) پانزده خرداد را مبداء جنبش دانستند، به تبیین رویداد پانزده خرداد سال 1342 از دیدگاه ایشان پرداخت و گفت: امام(س) فرمودند: «پانزده خرداد برای اسلام بود، به اسم اسلام بود و به مبدئیت اسلام و راهنمایی روحانیت شروع شد.»
وی عنوان کرد: اکنون شاهد هستیم که همین حرکت انقلاب اسلامی ایران در دنیای اسلام نیز در حال تحول آفرینی است.
فخرالدینی با اشاره به پنجاهمین سالگرد پانزده خرداد به عنوان یک حادثه بزرگ در جهان اسلام گفت: شایسته است به منظور گرامیداشت این ایام تمامی دستگاه‌ها پای کار آمده و برنامه ویژه‌ای برای این ایام تدارک ببینند و بر اساس پیش بینی هابی صورت گرفته حداقل 50 برنامه در سطح استان به مناسبت این ایام اجرا می‌شود.
وی یادآور شد: هر ساله برنامه‌های محوری 15 و 14 خرداد در دو بخش داخل استانی از جمله برگزاری مراسم در حظیره و برون استانی مانند اعزام کاروان‌ها به مرقد امام(س) برگزار می‌شود.
رئیس شورای تبلیغات اسلامی استان یزد همچنین با اشاره به نزدیک بودن انتخابات گفت: سخنرانان در جلسات عمومی بیشتر تبیین اهداف امام را مدنظر داشته باشند و در کنار آن شور انتخابات هم در این سخنرانی ها بگنجد ولی به گونه ای نشود که در مراسم حضرت امام سخنرانان به نفع کاندیدای خاص تبلیغ کنند.
در پایان این نشست معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد اظهار داشت: برنامه‌ها از سه شنبه چهاردهم خرداد ماه شروع می‌شود و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که اصل و اساس برنامه‌ها به دلیل تعطیلی های متوالی، تحت شعاع قرار نگیرد.
عباسعلی رضایی نقش مردم را در تمامی این مناسبت‌ها بسیار ارزشمند دانست و تاکید کرد: همان‌گونه که مردم در قیام پانزده خرداد نقش پررنگی داشتند، باید تلاش شود در مردم انگیزه ایجاد کنیم به گونه‌ای که صرفا در قالب تشکیل این کمیته‌ها نباشد و انجام وظایف تنها به چند نفر محدود نشود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.