با گذشت 24 سال از رحلت امام، باید در عمل نشان دهیم از آن وجود مقدس، آرمان‏های ایشان و مکتبی که پایه‏گذاری کرده‌‏اند، فاصله نگرفته‏‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از فارس، حجت‏ الاسلام والمسلمین عبدالعلی استیری در جلسه هماهنگی مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات فرمانداری فیروزکوه اظهار داشت: مطالعه مقاطع مختلف زندگی امام خمینی(س) دارای درس‏ها، پندها و عبرت‏‌های فراوانی است که می‏تواند مورد استفاده همگان قرار گیرد.

امام ملت ایران را از زیر یوغ استکبار بیرون کشید
امام جمعه فیروزکوه تصریح کرد: امام راحل به راستی ملت ایران را از زیر یوغ استکبار بیرون کشید و در حالی که همه اسیر فکری و جسمی بوده و منابع کشورمان به یغما می‏‌رفت، ما را نجات داد و به ایرانیان آزادی بخشید.
وی افزود: به تعبیر یکی از بزرگان دین، «اگر تمام عمرمان را شکرگزاری کنیم، حتی شکر یک لحظه از نعمت وجود امام راحل را نمی‏‌توانیم به جای آوریم».
استیری خاطرنشان کرد: انسان‏‌ها با تجهیز خود به سلاح علم و جهاد می‌‏توانند تمام قله‏‌های افتخار را فتح کنند و این دو مقوله در وجود امام راحل جمع شده بود و نمود عینی داشت.
وی بیان داشت: امام خمینی(س) از علمای تراز اول تمام اعصار هستند؛ به طوری که امروز اساتید حوزه‌‏های علمیه کتاب‏‌های ایشان را به عنوان منبع اصلی درسی خود بر می‌‏گزینند و روز به روز سیره و تفکر معظم‏له در جهان بیشتر تجلی می‏یابد.

معتقدیم در تمام مراحل زندگی کوچک‏ترین خطایی از امام سر نزده است
امام جمعه فیروزکوه ادامه داد: امام خمینی(س) از دوران جوانی، جهاد اکبر و مبارزه با نفس داشتند و پس از نقش‌‏آفرینی در پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام اسلامی، جهاد با دشمنان، شیاطین و استکبار جهانی را در پیش گرفتند.
وی گفت: معتقدیم در تمامی مراحل زندگی کوچک‏ترین خطایی از امام راحل سر نزده است؛ چرا که در غیر این‌صورت، به این مقام و متحول کردن دنیا نائل نمی‌‏شدند و پس از 24 سال از رحلت‌شان، در قلب‏‌های آحاد ملت و آزادگان جهان جای نداشتند.
استیری ابراز امیدواری کرد که آحاد مردم باید سیره امام راحل را به عنوان شیوه و راه زندگی سرمشق قرار داده و از آن در امور مختلف فردی و اجتماعی بهره گیرند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.