شناخت امام خمینی‌(س) نیاز امروز جامعه بشری است و در حقیقت با معرفی و شناخت امام، آرمان‌ها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی شناخته می‌شود.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: شناخت امام خمینی‌(س) نیاز امروز جامعه بشری است و در حقیقت با معرفی و شناخت امام، آرمان‌ها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی شناخته می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی در نشست برنامه‌ریزی برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی‌(س)‌، اظهار کرد: انقلاب اسلامی و شخص امام خمینی با عرفان و معنویت گره خورده است و معتقدیم آنچه در انقلاب اسلامی به وجود آمد دارای حکمت‌ها و اسرار بسیاری است.

وی افزود: قیام 15 خرداد سال 42 حادثه‌ای است که از جهت‌های مختلف قابل بررسی است و در یک جمله باید گفت که بهترین و مهمترین ویژگی این رویداد این است که این قیام، یک حرکت اجتماعی و کاملا دینی بوده است. قیام 15 خرداد حضور خودجوش مردم در دفاع از دین و معنویت بود و امام خمینی در تعبیری این جمله را می‌فرمایند که قیام 15 خرداد زمانی اتفاق افتاد که حکومت مستکبران جبار در ایران در اوج بود.

شفیعی تصریح کرد: امام خمینی‌(س)‌ فرمودند که «15 خرداد مرا کوبید» و این جمله، مظلومیت شهدای 15 خرداد 42 را نشان می‌دهد. امام همچنین فرمود‌: شهدای 15 خرداد را خوب بشناسید و من این روز را برای همیشه عزای عمومی اعلام می‌کنم.

وی با اشاره به گذشت نیم قرن از حادثه قیام 15 خرداد، خاطرنشان کرد: بزرگداشت این حادثه یک وظیفه محسوب می‌شود. با گذشته زمان، امکان تحلیل حوادث تاریخی فراهم می‌شود و این برای جوانان ما یک فرصت محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که نکته مهم در رابطه با قیام 15 خرداد، دینی بودن این قیام است، ادامه داد: امام خمینی‌(س) از چهره‌های تابناک انقلاب اسلامی و تاریخ بشریت است و پس از ائمه اطهار‌(ع)، کسی به بزرگی و جامعیت امام (س) وجود ندارد. امام خمینی یک چهره استثنایی در تاریخ بشریت است و جامعیت او مثال زدنی است. مردی به جامعیت امام، یعنی انسانی که فلسفه را با عرفان و اصل زهد و تقوی را با سیاست و حضور در صحنه کنار هم آورده است سراغ نداریم.

شفیعی با تاکید بر این‌که شناخت امام خمینی نیاز امروز جامعه بشری است، گفت: امروز آوازه امام خمینی‌(س) فراتر از مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران رسیده است و معرفی و شناخت امام به شناخت انقلاب اسلامی گره خورده و در حقیقت با معرفی و شناخت امام، آرمان‌ها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی شناخته می‌شود و این مسئولیت بر عهده نخبگان جامعه است.

وی افزود: والایی شخصیت امام خمینی‌(س) و بزرگواری ایشان روز به روز بیشتر و روشن‌تر از گذشته درک می‌شود و امام به گردن بشریت و به ویژه ملت ایران حق حیات معنوی دارد. امام خمینی‌(س) ملت و جامعه ما را نجات داد.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.