شورا و تشکیل این مجموعه نتیجه تفکر و دور‌اندیشی امام راحل بود که می‌خواست امور مردم به خود مردم واگذار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از فارس، جواد قرآن‌نویس صبح امروز در همایش روز ملی شوراها در مجتمع فدک اردبیل در حالی که بعد از 14 سال و با لقب پدر شورا با بیان سخنان احساسی از اعضا حلالیت خواسته و خداحافظی می‌کرد، اظهار داشت: هر چند اسم‌نویسی نکردن بنده ربطی به خستگی و یا فرتوت بودن من ندارد اما معتقدم بعد از 14 سال تلاش باید مردم نظر بدهند که امثال بنده موفق بودیم یا نه.

وی عنوان کرد: بعد از 14 سال فعالیت در شوراهای شهر و شش سال سمت رئیس شورای استان و رخ دادن اتفاقات عجیب اما در اغلب موارد خوشایند باید اعلام کنم که شورا و تشکیل این مجموعه نتیجه تفکر و دور‌اندیشی امام راحل بود که می‌خواست امور مردم به خود مردم واگذار شود.

رئیس شورای اسلامی استان با بیان اینکه در سطح کشور نیز شورای استان و شهرستان‌های اردبیل بدون حاشیه کار کرده و کارنامه قابل قبولی دارند، ادامه داد: شوراهای شهر و روستای استان‌‌ موفق‌ترین شوراها و در عین حال مظلو‌م‌ترین آنها شوراهای روستا حتی بدون دریافت حق‌الزحمه‌ای سعی کرده‌اند در خدمت روستاییان و هموطنانشان باشند.

قرآن‌نویس با قدردانی از تعامل و همکاری مسئولان استانی و نمایندگان مجلس در به ثمر نشستن اهداف شوراها افزود: ما تنها دو سلب عضویت در این شش سال داشتیم که آن هم بیشتر به دلیل ساکن نبودن منتخب شوراها در محل انجام ماموریت بود و در کنار آن اتفاقات عجیب و غریب را در حوزه سلب عضویت اعضای شورای شهر شاهد نبودیم.

این مسئول با اشاره به انحلال یک مورد شورای شهر تصریح کرد: ‌آن انحلال نیز به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای شورا بود.

رئیس شورای اسلامی استان بیان داشت: ‌در این شش سال فعالیت شوراها عملکرد مثبت شوراها در تمام زمینه‌های مرتبط چندین برابر شده ولی ضعف‌هایی نیز وجود داشته که نباید کتمان شود.

قرآن‌نویس یادآور شد: در این بین بی‌مهری برخی از مسئولان و افراد خارج از گود شوراها تعجب‌‌آور بود به طوری که تعدادی از شوراهای شهر و روستای ما مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار گرفتند.

وی خطاب به منتقدان شوراهای شهر و روستا تاکید کرد: از منتقدان انتظار داریم اول کمک‌های دولتی و مردمی به شوراها و توان مالی آنها را بسنجند سپس انتقاد کنند چرا که یقیناً در‌آمد شوراها محدود و بسیار ناچیز بوده است.

رئیس شورای اسلامی استان به کارنامه قابل قبول شوراها و قابل دفاع آنها اشاره کرد و گفت:‌ به جز شورای دو شهر که مردم از آنها در رنج بوده و گله‌مند فعالیت‌شان بودند ما در بقیه شهرستان‌ها رضایت نسبی مردم را از عملکرد شوراها شاهد هستیم به طوری که نقطه شاخص و نمونه این موفقیت شورای شهر اردبیل و تعامل با شهردارانی بوده که در این مدت از توان آنها استفاده کرده است.

قرآن‌نویس با بیان اینکه از عملکرد شوراها به هیچ‌وجه دفاع نکرده و باید مردم در این زمینه نمره بدهند، یادآور شد: همکاری و تعامل شورای شهر اردبیل با شهرداری می‌تواند الگویی برای سایر شوراها باشد که خوشنامی و تلاش مضاعف را با همراهی شهرداری شاهد هستیم.

رئیس شورای اسلامی استان افزود: استاندار سابق اردبیل هرگز سعی نمی‌کرد حرمت و شخصیت شوراها بشکند به همین خاطر یک‌بار به من امر کرد که به یکی از اعضای شورای شهر اعلام کنم تا استعفا بدهد و یا در خصوص گزارشات ضد و نقیض در مورد یکی از اعضای شورای شهر تحقیقی داشته باشم.

قرآن‌نویس در پایان سخنان خود اظهار داشت: شورای استان سالم‌ترین شورا در کشور بوده و من اعلام می‌کنم که به رغم عضویت در شورای شهر اردبیل همچنان شایستگی‌ها و خوبی‌های شورای استان در قلب من جاودانه می‌ماند و همیشه به یادشان خواهم بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.