استاندار هرمزگان با بیان اینکه طرح‌ها و برنامه‌های ستاد گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی‌ نباید تنها به اعزام زائر ختم شود، گفت: دستگاه‌ها باید برای برگزاری کیفی مراسم ارتحال حضرت امام‌(س) برنامه‌ریزی دقیق و مدون داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وخبری جماران به نقل از فارس، ابراهیم عزیزی شنبه‌شب در نخستین نشست ستاد برگزاری بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی‌(س) اظهار داشت: برای تبیین جایگاه و نقش تاریخی حضرت امام‌(س) اگر تمام اوقات عمرمان را نیز صرف کنیم بازهم زمان کم می‌آوریم.

استاندار هرمزگان گفت: برنامه‌های بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام‌(س) باید در شأن و جایگاه ایشان باشد و توجه به مسائل کیفی برنامه‌ها بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به سه رکن «ایمان، توجه به ارزش‌های اسلامی، وحدت و انسجام ملت و رهبری به عنوان ارکان اصلی و اساسی انقلاب اسلامی» تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با تکیه به این ارکان توانست، بزرگترین حادثه تاریخ معاصر را خلق و مایه برکت برای آیندگان باشد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان ادامه داد: نقش حضرت امام‌(س) به عنوان رکن رهبری نقشی بی‌بدیل و نمونه بود؛ چنانچه مدیریت و رهبری ایشان در تمام عرصه‌ها باعث رسیدن این انقلاب به بزرگی و عظمت شد.

وی اضافه کرد: حضرت امام‌(س) دینداری و دین‌مداری را در جامعه اسلامی حاکم کردند و همواره تأکید داشتند که در تمام موارد باید براساس تکلیف عمل کرد.

عزیزی عنوان کرد: یکی از پیام‌های مهم حضرت امام‌(س) به بشریت و جهانیان این بود که عمل براساس تکلیف دینی و آموزه‌های دینی رمز موفقیت تمام ملت‌هاست.

وی با بیان اینکه احیای ارزش‌های اسلامی که سالیان طولانی به فراموشی سپرده شده بود، توسط حضرت امام‌(س) احیا شد، بیان داشت: جهاد با دشمنان بشریت، نظام سلطه و ستمگران عالم درس بزرگ حضرت امام‌(س) به تمام جهانیان است.

وی با اشاره به اینکه دشمن‌شناسی، جریان‌شناسی، حق و باطل‌شناسی از دیگر دستاوردها و درس‌های امام برای ملت ایران و بشریت بود، تصریح کرد: وای به حال ملتی که این درس‌های مهم را به خوبی مورد استفاده قرار ندهد، چراکه استقلال، آزادی و رسیدن نظامی مبتنی بر ارزش‌های الهی از دستاوردهای این درس‌ها است.

عزیزی در ادامه با بیان اینکه باید جایگاه واقعی و تاریخی حضرت امام‌(س) را به درستی درک کنیم، یادآور شد: اگر از این جایگاه به درک درستی برسیم، هرگز نگاه اداری به بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام‌(س) نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: نباید تمام برنامه‌ریزی و انرژی ستاد ارتحال حضرت امام‌(س) پیرامون مسائل اعزام خلاصه شود، چرا که اعزام و زیارت تنها بخشی از وظایف ما برای بزرگداشت این عزیز سفر کرده، است. همچنین وی از تمام مدیران خواست که با نگاهی همه‌جانبه و کلان برای این مناسبت برنامه‌ریزی کنند و از نگاه‌های کوچک و خرد بپرهیزند.

وی گفت: در برنامه‌ها باید از ظرفیت‌های مساجد، کانون‌های فرهنگی، پایگاه‌های مقاومت و تشکل‌های مختلف و گروه‌های مردمی بهر‌ه‌مند شد تا شاهد اجرای برنامه‌های متنوع باشیم.

عزیزی تأکید کرد: باید اجرای برنامه‌ نمادین از دستورکار دستگاه‌ها خارج شود و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که در نقطه‌نقطه استان شاهد برگزاری مراسمی در شان امام امت باشیم.

استاندار هرمزگان در پایان ابراز داشت:‌ انتظار دارم با پیگیری‌های مناسب شاهد اعزامی خوب و بدون دغدغه جوانان و مردم شهیدپرور استان هرمزگان در ایام سالروز ارتحال باشیم.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.