فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان از اعزام 7 هزار و 500 نفر زائر همزمان با سالگرد امام راحل به مرقد خبر داد و گفت: این تعداد زائر با استفاده از 160 اتوبوس به تهران اعزام می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از فارس، سردار جهانبخش کرمی ظهر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی‌‍(س) اظهار داشت: ثبت نام برای اعزام زائران امام راحل در سالگرد آن حضرت باید از همه اقشار مردم انجام شود.
وی از اعزام 7 هزار و 500 زائر به مرقد امام راحل خبر داد و افزود: این تعداد زائر با استفاده از 160 اتوبوس به تهران اعزام می‌شوند.
فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان به ضرورت در نظر گرفته شدن اتوبوس‌های یدکی برای مواقع ضروری از جمله خرابی اتوبوس‌ها مورد استفاده اشاره کرد و گفت: 10 دستگاه اتوبوس یدکی هم مورد نیاز است که مجموع اتوبوس‌های مورد استفاده را به 170 دستگاه می‌رساند. وی از لزوم همراهی ارگان‌های خدماتی با زائران خبر داد و افزود: اکیپ‌های پزشکی، آتش نشانی و ترابری سبک نیز باید کاروان‌های اعزامی به مرقد حضرت امام را همراهی می‌کنند. سردار کرمی با اشاره به ضرورت در نظر گرفته شده تغذیه زائران تصریح کرد: بسته‌های فرهنگی هم باید در بین زائران توزیع شود.
وی با اشاره به فضاسازی تبلیغی داخل شهر و مسیر اعزام زائران اضافه کرد: اصناف در سال گذشته اقدام به برگزاری ایستگاه صلواتی کرده بودند که تاثیر مطلوبی بر جا گذاشت.
فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان به حضور 12 ساعته کاروان پیاده از تبریز در زنجان اشاره و اضافه کرد: تمهیدات لازم برای استقبال از این کاروان در نظر گرفته می‌شود.
وی از ارزیابی کاروان‌های مرقد امام طی سال گذشته خبر داد و افزود: در این ارزیابی کاروان زنجان در همه پارامترها بالاتر از 90 امتیاز کسب کرده است.
در ادامه جلسه مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از تدارک 9 دستگاه آمبولانس برای همراهی با کاروان‌های مرقد امام خمینی خبر داد و گفت: اکیپ نظارت بر مواد غذایی هم کاروان را همراهی می‌کند.
اسماعیل رحمانی ویزیت رایگان در مناطق مختلف شهر از جمله مزار شهدا را از دیگر برنامه‌های سالگرد ارتحال امام راحل عنوان و اضافه کرد: اردوهای قم و جمکران هم در این روز راه‌اندازی می‌شود.
مدیر کل روابط عمومی استانداری زنجان در این جلسه به بی رونق بودن برنامه‌های روز ارتحال در مراکز استان‌ اشاره و تصریح کرد: باید برای رفع این مشکل برنامه‌ریزی شود.
نماینده اطلاعات در این جلسه مراسم سالگرد امام راحل را دارای دو بعد تبلیغی و تبیینی دانست و اضافه کرد: همه تمرکز در این روز روی برنامه مرقد امام است و برای بقیه جمعیت برنامه ریزی خاصی انجام نمی‌شود.
دینی بر محرز بودن خلاء برنامه‌ریزی در روز ارتحال امام خمینی‌(س) برای اکثریت جمعیت تاکید کرد و گفت: گذشت نیم قرن از آغاز نهضت امام خمینی نیازمند برنامه‌های تبلیغی و تبیینی است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.