نشست «انقلاب اسلامی؛ از عصر نبوی تا عصر خمینی (تبارشناسی تاریخی انقلاب اسلامی)» با سخنرانی محمدحسن رجبی دوانی، شنبه، پنجم اسفندماه، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایکنا، پنجمین جلسه از سلسله درس‌گفتارهای «تمام‌شدگی مدرنیته و ناتمامی صیرورت در انقلاب اسلامی»، با عنوان «انقلاب اسلامی؛ از عصر نبوی تا عصر خمینی (تبارشناسی تاریخی انقلاب اسلامی)» با سخنرانی محمدحسن رجبی دوانی، شنبه، پنجم اسفندماه، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد.
بنابراین گزارش، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با مشارکت نظریه‌پردازان، فیلسوفان و دانشوران حکمت نظری و حکمت عملی، تمام‌شدگی استعدادهای مدرنیته و پست‌مدرنیته را از یک سو و ظرفیت‌ها و صیرورت انقلاب اسلامی را برای اداره امروزیان و فردائیان، در قالب درس‌گفتار، پیگیری و حاصل آن را به زیور طبع خواهد آراست.
اصول حاکم بر روند ریزش‌ها و رویش‌های منابع انسانی در فرآیند استکمالی انقلاب اسلامی، آفاق نظام‌سازی عقل در تمدن اسلامی و بحران در عقل مدرن، تمام‌شدگی مدرنیته از منظر فلسفه تاریخ و فرآیند مدیریتی و روش‌شناسی تحول علوم انسانی، موضوع و عناوین نشست‌های پیشین این سلسله جلسات است که به ترتیب با سخنرانی حجت‌الاسلام رحیمیان، غلامرضا اعوانی، حجت‌الاسلام میرباقری و حجت‌الاسلام خسروپناه برگزار شده است.
لازم به ذکر است که نشست «انقلاب اسلامی؛ از عصر نبوی تا عصر خمینی (تبارشناسی تاریخی انقلاب اسلامی)» با سخنرانی محمدحسن رجبی دوانی، ساعت 14 شنبه، پنجم اسفندماه، در سالن شهید همتی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی واقع در خیابان انقلاب، خیابان دانشگاه، خیابان شهید نظری برگزار خواهد شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.