حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مردم خواست با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن دین خود را به انقلاب ادا و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از رسا، حضرت آیت الله مکارم صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم همگان را به حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن دعوت کرد.
وی پیروزی انقلاب اسلامی را در 34 سال قبل شبیه معجزه خواند و تأکید کرد: ملتی که سلاحی در دست نداشتند در مقابل دولتی که مسلح به انواع سلاح های زمان بود مقاومت و قیام کرد و کار بزرگی را انجام داد که حداقل 10 سال زمان می برد، مردم سلاح از دشمن گرفتند و بر سر دشمن ریختند و تمام مراکز حساس را در یک روز تصرف کردند و دشمنان را مجبور به عقب نشینی کردند، عده ای موفق به فرار شده و عده ای نیز که به موفق به فرار نشدند به سزای اعمال ننگینشان رسیدند.
این استاد برجسته حوزه با تأکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی موهبتی الهی بود، گفت: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب برای ضربه زدن به این نظام از تمامی ابزارها استفاده کردند اما به فضل خدا موفق نشده و ان شاءالله نخواهند شد.
این مرجع تقلید گفت: اگر ما در مسیر باشیم و به وظایف خود به درستی عمل کنیم دشمنان به یقین مجبور به عقب نشینی خواهند شد و ان شاءالله فردا در 22 بهمن همگان به عنوان یک وظیفه الهی در مراسم راهپیمایی روز انقلاب شرکت خواهند کرد.
وی یادآور شد: اگر دشمن مشاهده کند فشارها اثر گذاشته و مردم عقب نشینی کرده اند فشار خود را بیشتر می کنند اما اگر ببینند مردم با تمام وجود و با همه مشکلاتی از جمله تورم و گرانی که دارند و مسئولان موظف به حل آن هستند، در صحنه حاضرند و نقش خود را به درستی ایفا می کنند، دشمنان مجبور به عقب نشینی خواهند شد.
استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار داشت: حساب مسائل را باید از هم جدا کرد وقتی اساس انقلاب و عزت یک کشور و یک ملت مطرح است همه باید احساس وظیفه کرده و در صحنه حضور پیدا کنند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به پیام های حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن خاطرنشان ساخت: این حضور نشان می دهد که فشارهای دشمنان کارگر نیست، از این رو عقل، دین و هوش ایجاب می کند که به این مسأله توجه و با حضور خود دشمنان را مأیوس و ناکام کنیم.
وی با ابراز تعجب از اظهارات دولتمردان آمریکایی گفت: من تعجب می کنم اینهایی که پشت سر هم فشار می آورند و از سویی پیشنهاد مذاکره می دهند؛ همان گونه که رهبر بزرگوار انقلاب فرمودند اینها معنی مذاکره را نمی فهمند، شما باید حسن نیت نشان دهید و سپس پیشنهاد مذاکره بدهید نه اینکه فشارها را افزایش می دهید و پیشنهاد مذاکره هم می دهید.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: اگر شما حداقل عقل را برای مذاکره داشته باشید این حرف را نمی زنید، اینها دروغگو هستند، امیدوارم با استقامت مردم آنها پشیمان شوند و آن وقت حاضر به مذاکره شود.
وی تصریح کرد: ما معتقدیم تنها نیستیم اگر با خدا باشیم خدا با ماست، اگر نیات ما خالص باشد خدا به ما کمک خواهد کرد و به فضل خدا تاکنون نیز تمام توطئه های دشمنان نقش بر آب شده است و اگر درصدی از این فشارها را بر کشور و ملت دیگری می آوردند آنها مجبور به تسلیم می شدند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: این مسأله لطف خدا بوده و باید از خدا کمک بطلبیم، اتحاد خود را حفظ کنیم، مسائل جناحی را مافوق مسائل اصلی قرار ندهیم در این صورت خداوند تبارک و تعالی نیز به ما کمک خواهد کرد

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.