مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری قم گفت: همزمان با آغاز دهه فجر و سالگرد ورود حضرت امام خمینی(س) به کشور عزیزمان ایران اسلامی بیت ایشان توسط کارکنان شهرداری کلانشهر قم گلباران می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از مهر، علی حاجی رضا اظهار داشت: شهرداری قم به منظور گرامیداشت دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نسبت به آذین بندی، چراغانی و نورافشانی شهر بویژه مناطقی که مردم جهت تظاهرات در روزهای انقلاب حضور داشتند؛ اقدام می‌نماید.

وی افزود: با توجه به تأکید شهردار کلانشهر قم مبنی بر توجه ویژه به این ایام و رسیدگی ویژه به هسته مرکزی شهر خصوصا اطراف حرم و بیت حضرت امام(س) همزمان با سالگرد ورود حضرت امام خمینی (س) به کشور در روز ۱۲ بهمن‌ماه از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا بیت ایشان آذین بندی ویژه خواهد شد و بیت امام راحل توسط کارکنان شهرداری قم گلباران می‌شود.

بنیاد شهید وامور ایثارگران قم نیز اعلام کرد: شهدای انقلاب اسلامی که در تظاهرات علیه رژیم طاغوت در خیابانهای شهر قم به شهادت رسیدند در محل شهادتشان معرفی می‌شوند. تصاویر و مشخصات اعم از نام و سال تولد و سال شهادت و نحوه شهادت این شهدا به وسیله نصب بنر در محل شهادت ایشان معرفی می شوند.

در طول دوران انقلاب اسلامی در جریان تظاهرات علیه رژیم منحوس پهلوی بیش از ۵۰ نفر از مردم حق طلب در خیابانهای قم به خاک و خون کشیده شدند. این شهدا در خیابانهای ارم، انقلاب(چهارمردان)، آبشار، چهار راه غفاری، ۱۹دی، امام ، معلم مقابل بیت امام، میدان شهدا و... به شهادت رسیدند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.