آیت الله مکارم شیرازی به شدت از افزایش گرانی در کشور انتقاد کرد و خواستار رسیدگی مسئولان به آن شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از حوزه، آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، بر ضرورت اتحاد در کشور تاکید کرد و ابراز داشت: همه باید در حفظ کشور و اسلام بکوشند، حوزه علمیه باید سمبل وحدت باشد و نمونه و الگو باشد، ما تلاش زیادی برای حفظ وحدت کردیم، اخیرا شنیدم برخی از آقایان تشکل اساتید جدیدی درست کردند، ما تشکلی در ارتباط با جامعه مدرسین داریم که اساسنامه ای نیز در حال تدوین است.
وی افزود: دوستانه به این آقایان عرض می کنم این کار، صلاح نیست ما کلی زحمت کشیده ایم تا انسجام را حفظ کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: حوزه احتیاج به انسجام دارد و سمبل وحدت نیز حوزه علمیه است، اگر در حوزه اختلافی باشد مخصوصا اگر بخواهیم حوزه علمیه را ابزار انتخاباتی قرار دهیم درست نیست.
این مرجع تقلید در ادامه با انتقاد از افزایش گرانی در کشور اظهار داشت: مردم به ما نامه می نویسند ما انتظار از مراجع داریم که داد ما را به گوش مسئولان برسانند، دولتی ها آماری از تورم می دهند ممکن است بر روی حساب های خودشان درست باشد اما چیزی که مردم با آن سرو کار دارند مواد غدایی، پوشاک، مسکن، وسایل منزل و داروست که اگر روی اینها حساب کنیم قیمت برخی 50 درصد و برخی 100درصد و برخی بالای 100درصد فرق کرده است.
وی با بیان اینکه اگر درد را بپوشانیم درمان نمی شود، گفت: فردا انتظار داریم که مردم در انتخابات شرکت کنند که می کنند و مشکلات انتخابات گذشته با هوشیاری مردم و مسئولان پیش نیاید اما باید مردم را راضی نگهداریم.
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه وظیفه ما این است که افکار مردم را به مسئولان منتقل کنیم، تاکید کرد: آنقدری که با ما تماس دارند باهیچ کس تماس ندارند، گاهی دختری با مادرش به حضور ما می رسد که شکایتی دارد و مرا محرم تر از مادرش می داند، مردم نسبت به مرجعیت چنین دیدی دارند.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از قوه قضاییه مبنی بر اعلام محارب بودن افراد استفاده کننده از سلاح سرد تصریح کرد: عده ای سلاح سردی در جیب شان گذاشته اند و تا کم و زیادی می شود چاقو می کشند و به عاقبت آن نیز فکرنمی کنند، چه کار خوبی بود که قوه قضاییه اعلام کرد مساله محارب تنها اسلحه گرم نیست.
وی افزود: وقتی غضب بر انسان غلبه می کند کاری انجام می کند که تا آخر عمر قابل جبران نیست، انسان باید قوت و قدرت عقل و تدبیر داشته باشد.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان داستانی از شیطان و حضرت نوح اظهار داشت: شیطان خدمت نوح پیغمبر رسید و گفت خدمتی به من کرده و این جمعیت را نفرین کردی و می خواهم پاداشی به تو بدهم، نوح تعجب کرد و خطاب آمد که بپذیر، شیطان گفت: مراقب باش من در سه حالت به تو نزدیک هستم: هنگامی که غضب نسبت به چیزی پیدا کنی، وقتی با یک زن اجنبی خلوت کرده باشی و در موقع قضاوت.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.