مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از اتمام فاز اول پروژه ساماندهی و بهسازی پیاده راه جماران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از مهر، محمدجواد شوشتری گفت: فاز اول پروژه ساماندهی و بهسازی پیاده راه جماران که شامل آماده سازی خیابان حسنی‌کیا از غرب تا بیمارستان قلب بوده، به اتمام رسیده است.

او با بیان این‌که در فاز اول ساماندهی و بهسازی پیاده راه جماران، کوچه بیت امام(س) و کوچه حمام به پایان رسیده است، افزود: کف پوش خیابان‌های جماران بیشتر آسفالت بوده است که در طرح بهسازی محله جماران، وضعیت کف‌پوش‌های خیابان‌های این محله از نظر کیفی ارتقا پیدا کرده و تبدیل به کف‌پوش‌های سنگی با قطر 10 سانتی‌متر شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان این‌که این مسئله باعث می‌شود که معابر جماران هم برای خودروها مناسب باشند و هم پیاده‌ها، ادامه داد: در فاز دوم بهسازی و ساماندهی پروژه جماران ادامه خیابان حسنی کیا به غرب تا میدان جماران بهسازی و پیاده راه خواهد شد.

شوشتری با اشاره به این‌که هماهنگی‌های لازم برای بازسازی و کف‌سازی این خیابان به سرعت در حال انجام است، گفت: در حال حاضر هماهنگی برای بازسازی و نوسازی تاسیسات شهری در حال انجام است که با اتمام این بخش، بدنه‌سازی و کف‌سازی این محور انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تاسیسات شهری در محله جماران را یکی از پرزحمت‌ترین فعالیت‌های پیش‌بینی شده در ساماندهی محله جماران دانست و افزود: طرح هایی مانند فاضلاب، آب و برق و مخابرات، چندین سال است که در محله جماران مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. از این رو همزمان با کف سازی به این مسائل نیز توجه شده است.

او بخش عمده‌ای از ناهنجاری‌های بصری محله جماران را مربوط به وجود کابل‌های برق و مخابرات دانست و گفت: سیم‌کشی‌های برق‌، محله را زشت و نابهنجار کرده است اما در طرح ساماندهی، همه این سیم کشی‌ها و کابل‌ها به صورت دفنی و زیرزمینی انجام خواهد شد و در نتیجه بسیاری از اغتشاشات موجود از این دست از‌ بین خواهد رفت.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه کار تملک ساختمان‌های معارض طرح در حال پیگیری است، افزود: با اتمام کار تملک املاک معارض طرح پیاده راه سازی این محور وارد مرحله اجرایی می‌شود.

شوشتری با تاکید بر این که در کف‌سازی و مرمت دیواره‌های محله جماران هویت تاریخی محله را در نظر گرفته‌ایم، ادامه داد: در مرمت دیواره‌ها و کف‌سازی خیابان‌ها، هویت گذشته جماران را در نظر گرفته‌ایم و در واقع تلاش کردیم نوع مرمت‌هایی که در جماران صورت می‌گیرد با فضای کالبدی محله همخوانی داشته باشد و به طور کامل در خور شأن محله جماران باشد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.