مدیرعامل سازمان بهشت زهرا‌(س) با اشاره به اینکه بهشت زهرا به‌همراه حرم مطهر با محوطه 750 هکتار به یک بوستان بزرگ تبدیل شده است، گفت:«در سال گذشته 30 هزار اصله درخت در حرم مطهر و بهشت زهرا به یاد 30 هزار شهید گلگون کفن انقلاب اسلامی کاشته شد.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره محیط زیست شهری، اکبر توکلی‌نیا معتقد است: این سازمان گام‌های موثری در جهت توسعه پایدار و محیط زیست برداشته و در این مورد به کاشت هزاران اصله درخت اشاره کرد.
وی افزود: در سال جاری پروژه کاشت 60 هزار اصله درخت به یاد والدین شهدا نیز توسط مهندس عبدالهی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، آغاز شد که تا پایان سال به اتمام می‌رسد. همچنین روز اول مهر و همزمان با برگزاری مراسم زنگ دانش آموز شهید، 650 اصله سرو به یاد 650 دانش آموز شهید تهران در بهشت زهرا کاشته می‌شود.

توکلی‌نیا در مورد نکات زیست‌محیطی که در ساخت مجتمع جدید عروجیان رعایت شده است، گفت: در این مجتمع به‌عنوان بزرگترین عروجیان کشور از آخرین دستاوردهای زیست‌محیطی و بهداشتی از جمله کوره زباله‌سوز فاقد دود و خاکستر استفاده شده است.

سرپرست شهرداری حرم مطهر حضرت امام خمینی‌(س) ادامه داد: سالن‌های تطهیر بهشت زهرا مجهز به سیستم تصفیه آب پیشرفته شده است. افتتاح این مرکز در نوع خود در کشور بی‌سابقه بوده است و کمک بزرگی به حفظ محیط‌زیست و توسعه پایدار می‌کند.

همچنین مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و بخش فرهنگی بهشت‌زهرا در مورد حضور سازمان بهشت‌زهرا در دومین جشنواره محیط‌زیست با محوریت مدیریت پسماند گفت: ما در این جشنواره حضور داریم.

سعید خال با اشاره به اجرای محوطه با شکوه «سرای احترام» در ورودی نمایشگاه گفت: این اثر برای گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب و 8 سال دفاع مقدس در ورودی نمایشگاه محیط زیست طراحی و اجرا شده است.

وی افزود:«در این سازه با شکوه سنگی از عکس شهیدان سال‌های دفاع مقدس، گل‌آرایی و پیام‌های فرهنگی استفاده شده است. بازدیدکنندگان در ابتدای ورود به نمایشگاه می‌توانند از این سرا که تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای انقلاب است، دیدن کنند.»

او در مورد فعالیت‌های دیگر سازمان در جشنواره گفت:«بخشی از قطعه شهدای گمنام سازمان بهشت زهرا در غرفه این سازمان بازسازی شده و در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. برنامه‌های بسیار متنوعی مانند مسابقات فرهنگی، سامانه جستجوی متوفی و استفاده شهروندان از فال شهدا که از وصیت‌نامه آنان خواهد بود، ارائه خواهیم داد.»

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.