حضرت آیت‌الله وحید خراسانی از ملت ایران اسلامی و همه شیعیان دعوت کردند تا در روز 21 رمضان، در سوگ شهادت امیر مومنان علی‌(ع)، یکپارچه سیاه پوش شده و برسر و سینه بزنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این مرجع تقلید در گفتاری با اشاره به وظایف همگان در ایام عزاداری امیرمومنان، مولی الموحدین علی بن ابی طالب(ع)، تاکید کردند: مردم باید با راه اندازی هیئت‌ها، به یاد فرق شکافته آن حضرت برسرو سینه زنان به عزاداری پرداخته و قدر این فرصت و نعمت را بدانند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله وحید خراسانی، مشروح بیانات معظم له در رثای امیرمومنان علی (ع) و عزاداری آن حضرت در روز 21 رمضان، بدین شرح است:

مردم عذر می آورند که روزه‌اند. با روزه هیئت چه جور بیرون بیاید؟ قدر نعمت را بدانید.‌ اگر با آن زبان روزه بیرون بیایی و برای فرق شکافته او بر سر و سینه بزنی، وقت مردن خاتم انبیا (ص) سرت را به زانو خواهد گرفت. این نعمت ها از دست رفته است.

حضرت رسول(ص) فرمود: یا علی! کسی که تو را کشته، مرا کشته. بعد فرمود: یا علی! تو روح منی! تو مثل جان منی! تو از طینت منی! یعنی چه این حرف‌ها؟

یعنی عزاداری روز 21 ماه رمضان، عزاداری برای شخص خاتم (ص) است. دسته هایی که بیرون می آیند، برای شهادت خاتم انبیا (ص) بیرون آمده‌اند.

معنای این کلمه این است: مجالسی که منعقد می‌شود، برای شخص پیغمبر خاتم‌(ص) است. اگر بشریت بفهمد، نه تنها شیعه، برای امیرمؤمنان علی‌(علیه السلام) روز بیست و یکم بر سر و سینه می‌زند. اگر آدمیت بفهمد، هر جا انسان است، هر جا بشر است، روز بیست و یکم برای امیرمؤمنان علی‌(ع) سیاه پوش است.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.