تعدادی از طلاب مدارس علمیه فاطمی و حقانی و سی نفر از فضلای حوزه علمیه قم همزمان با ایام دهه ولایت در روز پنج‌شنبه نوزدهم آبان از بیت حضرت امام در خمین بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، همزمان با ایام دهه ولایت تعداد یکصد و سی نفر از طلاب مدارس علمیه فاطمی و حقانی و سی نفر از فضلای حوزه علمیه قم در روز پنج‌شنبه نوزدهم آبان از بیت حضرت امام در خمین بازدید کردند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین رضوی مسئول مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در خمین طی سخنانی به بیان ویژگی‌های تاریخی بیت حضرت امام و خدماتی که مرحوم شهید سید مصطفی خمینی (پدر حضرت امام) و مرحوم حاح سید احمد هندی (جد امام) به مردم منطقه نموده اشاره نمود و این بیت را مأوی و ملجأ و پناهگاه مردم در ایام گذشته دانست و آمادگی مؤسسه را برای پذیرایی از عموم بازدیدکنندگان و علاقمندان به حضرت امام اعلام داشت. در ادامه حضرت حجت الاسلام والمسلمین محبّی یکی از مدرسین حوزه علمیه قم و مدیر مدرسه علمیه فاطمی قم سخنانی را در دو بخش بیان کرد: بخش اول به عید الله اکبر (عید سعید غدیر خم) اختصاص داد و در بخش دوم سخنان خود به تبیین شخصیت حضرت امام پرداخت.

وی ضمن اشاره به سه ویژگی زهد، فقاهت و عرفان و معنویت در زندگی امام افزود: به همین جهت آثار امام و اماکن مربوط به امام باید باشد تا امام شناخته شود. امام کسی است که دل به دنیا نبسته بود و حتی در وصت‌نامه خود راجع‌ به اموال در اختیار خود فرمود آنها را در اختیار شورای مدیریت حوزه علمیه قم قرار بدهید و امام به هیچ عنوانی در دنیا دل نبسته بود.

وی ادامه داد: فقاهت امام رهبریت ایشان را مستحکم می‌کند و قلوب همه را به خود جلب می‌کند و امام مجتهدانی تربیت کرد که امروز جزء مراجع عظام حوزه هستند. امام به عنوان فقیه سیاست را بر اساس خطوط فقهی تبیین نمود. از عرفان و معنویت امام نیز نباید غافل شویم و در باب توحید یک بنده مخلص به تمام معنی بود و دقت داشتند که نکند شرک خفی حتی در سخنانشان راه یابد.

در این سفر مسابقه‌ای از کتاب جهاد اکبر حضرت امام بین شرکت کنندگان در اردو برگزار گردید و به بیست نفر از نفرات برتر جوایزی از سوی مؤسسه اهدا خواهد شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.