زادگاه امام خمینی(س) ظرفیت بالایی جهت جذب توریست دارد که نیازمند توجه جدی و پیگیر مسئولان در این زمینه است.


«محمدحسین فراهانی»، مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی که در قلعه سالار محتشم خمین برگزار شد، گفت: همه ما امانتداران میراث فرهنگی و صنایع دستی هستیم که حاصل هزاران سال فکر و اندیشه نیاکان ما است که برای نمونه آثار بی‌بدیلی هم‌چون قلعه سالار محتشم را به نسل امروز و آینده ارائه کردند.

وی تصریح کرد: زادگاه امام خمینی(س) ظرفیت بالایی برای جذب توریست دارد که نیازمند توجه جدی و پیگیر مسئولان در این زمینه است.

فراهانی با اشاره به اینکه اساس فعالیت میراث فرهنگی تولید و ایجاد اشتغال است، افزود: ایرانیان می‌توانند با تولید اشیاء و هنرهایی که حاصل افکارخلاق، هویت و ملیت آنان است با مردم جهان ارتباط برقرار کنند.

همچنین «علیرضا کریمی»، فرماندار شهرستان خمین نیز در این مراسم با اشاره به اینکه میراث فرهنگی اثری ماندگار از قرن‌ها تفکر و تلاش بشریت است گفت: با وحدت، یگانگی، تلاش واحد و با نگاه ویژه می‌توان این آثار بی‌بدیل و کم‌نظیر در دنیا را حفظ و نگهداری کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه شهرستان خمین با وجود آثار جهانی هم‌چون بیت امام راحل از پتانسیل کافی برای جذب توریست برخوردار است، خاطرنشان کرد: همه ما با حفظ میراثی که نماد و نشان‌دهنده تفکرات و اندیشه‌های برتر هر ایرانی است زمینه شناساندن فرهنگ اصیل ایرانی را به جهانیان فراهم می‌کنیم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.