احساس می کنم اکنون جای هدف و ابزار عوض شده است. به نظر می رسد عده ای جای ابزار و هدف را خلط می کنند. یعنی ابزار شان اخلاق شده و هدف شده حفظ خود در قدرت. حکومت در بهترین حالتش یک ابزار است. حتی حضرت امام(ره) می گویند احکام خدا هم ابزار است.

عماد افروغ مهمترین نیاز فعلی جامعه را اندیشه های اخلاقی حضرت امام(ره) و پیوندی که ایشان بین سیاست و اخلاق برقرار کرد، دانست.
دکتر عماد افروغ در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جماران گفت: حضرت امام (ره) صریحا می فرمایند که هدف از تشکیل حکومت اسلامی بسط عدالت است. اما در هدف بالاتر، مساله توسعه اخلاق را مطرح می کنند. بنابراین می توان گفت مهمترین هدف حضرت امام (ره) عدالت است. اما این عدالت هم در جهت اخلاق و معرفت الله ست.
وی ادامه داد: احساس می کنم اکنون جای هدف و ابزار عوض شده است. به نظر می رسد عده ای جای ابزار و هدف را خلط می کنند. یعنی ابزار شان اخلاق شده و هدف شده حفظ خود در قدرت. حکومت در بهترین حالتش یک ابزار است. حتی حضرت امام(ره) می گویند احکام خدا هم ابزار است.
این استاد دانشگاه در توصیف این سخن حضرت امام(ره) که: «به نظر من مطبوعات برای همه مردم است و همه در آن حق دارند» گفت: حداقل می تواند به این معنا باشد که مردم می توانند روزنامه های خودشان را داشته باشند و قرار نیست روزنامه داشتن در انحصار گروهی باشد و رسانه انحصاری گروه خاصی نباشد.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.