از این پس کسانی که قصد ورود به بسیج را دارند، طی آیین خاصی مراسم تحلیف و میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی را به جای خواهند آورد.

از این پس کسانی که قصد ورود به بسیج را دارند، طی آیین خاصی مراسم تحلیف و میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی را به جای خواهند آورد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، اولین مراسم تحلیف بسیجیان با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین جانشین سازمان بسیج و بسیجیان ناحیه شهر ری به نمایندگی از تمامی بسیجیان روز جمعه در حرم مطهر حضرت امام خمینی(س) برگزار شد.

،در این میثاق نامه آمده است : ای خدا کریم ترا سپاس که مرا از ظلمت ها رهانیدی و به راه مستقیم هدایتم فرمودی تا از میان تمام مکاتب ، مکتب شهیدان و شاهدانی را برگزینم که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سردادند.
ای پروردگار مهربان اینک که نعمت بی بدیل عضویت در لشکر مخلص خود را نصیبم فرمودی به شکرانه حضور در اردوگاه منتظران مهدی موعود (عج ) بر محمد و آل محمد درود می فرستم و با تو ای خدا خبیر و بصیر عهد می بندم پیوسته در آمادگی برای جهاد بکوشیم و هرگز با طاغوت ها ، جهانخوران سازش نکنم.
در ادامه این میثاق نامه آمده است : من به عنوان بسیجی پیمان می بندم که تا آخرین منزل ، آخرین نفس ، آخرین قطره خون برای اعلای کلمه الله بایستم و شهادت در این راه را قله افتخار بدانم .
سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین ضمن اشاره به روز میلاد مسعود حضرت ابوالفضل العباس گفت: در مجموعه و نهاد زیبای بسیج که با خون مقدس دهها هزار بسیجی مخلص آبیاری شده است جای یک آیین کم بود. آیینی که در بدو ورود هر فرد به بسیج برای او یک خاطره و عهد و میثاقی باشد که تا آخرین روز آن را در ضمیر خودش حفظ کند و به آن وفادار بماند. خدا را شکر می کنیم که این آیین طراحی شد و از امروز به عنوان یکی از آیین های مستمر بسیج برای همه بسیجیان کشور به اجرا در می آید.

سردار نقدی ادامه داد: مضمون این آیین در پیام های ارزشمند حضرت امام(س) و رهبر عظیم الشان انقلاب الهام گرفته شده است عهد و میثاقی است که در جان همه بسیجیان هست و هر کسی که اراده می کند به این نهاد مقدس بپیوندد بدون شک همه این آرمان ها را در جان خود دارد.

وی افزود: عهد بستیم که با خودسازی و تقویت ایمان زمینه گسترش قانون خدا را در همه زمین فراهم آوریم چرا که این رسالت الهی بر عهده همه ما هست. اسلام یک دین و رسالت جهانی است که باید برای حاکمیت آن در همه جهان بکوشیم.

وی افزود: این آیین همان اعلام وفاداری حضرت ابوالفضل العباس به ولایت است و پرچم این آیین نیز مزین به نام حضرت ابوالفضل العباس خواهد بود.

سردار نقدی در محکومیت حملات تروریستی در زاهدان نیز گفت: دیروز جمع زیادی از عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)را مانند امام بزرگوارشان در زاهدان به شهادت رساندند. دشمنان پلید، استعمار، آمریکایها و انگلیسیها و صهیونیست ها بدانند اگر ایادی خودشان را بسیج کرده اند تا در مناطق مرزی شیعیان را شهید کنند تا به آرزوی خودشان که اختلاف میان مسلمانان است برسند این آرزو را به گور خواهند برد. حفظ وحدت میان مسلمین پیام و کلام امام(س) است و دستور پیامبر مکرم اسلام(ص) و دستور قرآن است.اگر همه ما را به شهادت برسانند ما دست از وحدت برنمی داریم. این تلاش ها همه برای برهم زدن وحدت است و ما نیز بصیرت داریم و آگاهیم.هیچ گاه نخواهند دید که در اثر این حملات و این کشتارها کوچکترین احساسات بدی نسبت به برداران دینی خودمان پیدا کنیم. اینها که این اعمال را انجام می دهند نه شیعه هستند و نه سنی.

در این مراسم که همزمان با سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و با حضور سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین، سردار علی فضلی جانشین رییس سازمان بسیج، سردار حسینی مطلق فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران و جمعی از فرماندهان و بسیجیان اقشار مختلف نیز حضور داشتند، بسیجیان ناحیه شهر ری به نمایندگی از تمامی بسیجیان مراسم تحلیف و قرائت متن میثاق نامه خود را برگزار کردند. انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.