خداوند لحظه لحظه این سال را عجین با توفیق و لطف خود قرار دهد و بندگان خود را لحظه ای به حال خود وانگذارد و مشکلات،‌ سختی ها و گرانی ها را به حق ادعیه خالصانه حضرت بقیه الله(عج) مرتفع نماید.

یادگار امام در آغازین لحظات سال نو و در جمع اقشار مختلف مردم ابراز امیدواری کرد که خداوند این سال را سال دوستی ها،‌محبت ها و رفع کدورت ها قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی که در مراسم تحویل سال جدید در حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب اسلامی سخن می گفت، با تبریک سال نو اظهار امیدواری کرد: امید که سال نو، سالی بامیمنت و بابرکت برای همه مسلمانان باشد.

وی با اشاره به دعای تحویل سال، با بیان اینکه مراد از بهترین حالات چیست؟ گفت: وجود مبارک حضرت نبی اکرم (ص) می‌فرمایند که "من مبعوث شدم تا مکارم اخلاق را در میام مردم کامل کرده و گسترش بدهم. خداوند، هزاران پیامبر را برانگیخت تا اخلاق را حاکم کند و اصلی ترین رسالت خاتم آنان نیز به گفته خود ایشان کمال مکارم اخلاقی است؛ پس بهترین حالات برای انسان حالتی است که به کمال مکارم اخلاق برسد.

یادگار امام اظهار داشت: اگر بتوانیم در هر سال حتی یک قدم بسوی مکارم اخلاق نزدیک شویم و در هر لحظه، اخلاقی زیستن را انتخاب کنیم؛ بهترین حالات را خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی با بیان اینکه علمای اخلاق،‌علم اخلاق را علم آگاهی به ملهکات و منجیات می دانند،‌ گفت: باید انسان به هر آنچه او را نجات میدهد و هر آنچه که او را هلاک می کند، آگاهی داشته باشد. انسان باید بداند که رذایل اخلاقی باعث سقوط او می شود و فضایل اخلاقی او را گام به گام به نور و روشنایی هدایت می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود،‌ با بیان اینکه هر کسی روزهای تلخ و شیرینی در زندگی دارد،‌ گفت: مهم آن است که انسان در خلوت خود با خدا در دادگاه وجدان، خود را از معیارهای اخلاقی سربلند خارج کند. برای هر کسی لحظاتی هست که غیراخلاقی عمل کرده؛ مثلا دروغ گفته یا حسد ورزیده و از سوی دیگر لحظات زیادی هم بوده که اخلاقی عمل کرده، مثلا به افراد ضعیف کمک کرده و توفیق دیگران را خواسته است. هیچکس آنگونه بد نبوده که نسبت به آینده ناامید باشد و هیچکس آنگونه خوب نبوده که نسبت به الطاف خدا غره به نفس شود.

وی ادامه داد: نباید تنها و تنها به خوبی هایمان نگاه کنیم که خدای ناکرده مغرور شویم و نه فقط و فقط به بدی هایمان نگاه کنیم که خدای نکرده مایوس شویم. همه ما مختاج به خداوند مهربان هستیم که روزهای بد را از زندگی مان پاک کند.

یادگار امام با بیان اینکه هیچ‌کس انسان را بهتر از خودش نمی شناسد، گفت: خوب است که انسان لحظاتی با خود خلوت کند و به این بیاندیشد که روزهای خوبش چقدر بوده و روزهای بدش چقدر؟ آیا در حالی که سال متحول می شود انسان نیز در دورن خود متحول می شود؟

سید حسن خمینی در پایان با گرامیداشت یاد امام,‌ یادگاران امام، همسر مکرمه ایشان و همچنین شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار امیدواری کرد: خداوند لحظه لحظه این سال را عجین با توفیق و لطف خود قرار دهد و بندگان خود را لحظه ای به حال خود وانگذارد و مشکلات،‌ سختی ها و گرانی ها را به حق ادعیه خالصانه حضرت بقیه الله مرتفع نماید.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.