کلیه مدارس مناطق 19 گانه شهر تهران فردا تعطیل است.


به گزارش جماران، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش شهر تهران در خبری فوری که از صدا و سیما اعلام شد، گفت: کلیه مدارس مناطق 19 گانه شهر تهران فردا شنبه تعطیل است.

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به استقبال کم نظیر مردم بصیر و انقلابی در انتخابات افزود: به دلیل طولانی شدن زمان شمارش آرای مأخوذه و سایر فعالیت های مرتبط در حوزه نظارت و پشتیبانی که بیشتر بر عهده فرهنگیان مدارس شهر تهران است، مدارس مناطق 19 گانه شهر تهران فردا است.
وی ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم فهیم و آگاه شهر تهران در دو انتخابات سرنوشت ساز پنجمین خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: این حضور مصداق تحقق رهنمود رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر هم دلی و هم زبانی دولت و ملت است.
یک هزار و 800 مدرسه در شهر تهران، شعبه رای گیری هستند.
تعداد شش هزار و 138 صندوق رای در استان تهران پیش بینی شده که از این تعداد چهار هزار و 641 صندوق برای حوزه انتخابیه تهران و بقیه برای دیگر شهرستان های استان (پنج حوزه انتخابیه) است.
براساس اعلام استانداری تهران هشت میلیون و 475 هزار و 77 نفر در استان تهران واجد شرایط رأی دادن هستند که شش میلیون و 571 هزار و 574 نفر از آنان در شهر تهران زندگی می کنند.
استان تهران در مجموع 35 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که 30 کرسی مربوط به حوزه انتخابیه تهران و هر کدام از پنج کرسی دیگر به سایر حوزه های انتخابیه اصلی استان تعلق دارد.
این استان دارای شش حوزه اصلی و 20 حوزه فرعی شامل شهرستان ها و بخش ها در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
استان تهران 16 نماینده نیز در مجلس خبرگان رهبری دارد.

مدارس شهرستان ری و اسلامشهر روز شنبه تعطیل اعلام شد

همچنین، علیرضا کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل آن که بسیاری از مدارس این شهرستان ها به عنوان شعبه اخذ رأی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان فعالیت می کنند، این تعطیلی اعمال شده است.
وی افزود: کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان های ری، شامل ناحیه یک و دو، کهریزک، فشافویه، اسلامشهر و چهاردانگه روز شنبه هشتم اسفندماه تعطیل است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.