سید کاظم اکرمی گفت: آنچه یک حکومت اسلامی را از حکومت های دیگر متمایز می کرد حداقل صداقت در گفتار و رفتار مسوولین بود که متاسفانه امروز دیگر وجود ندارد.

زندانی سیاسی قبل از انقلاب گفت: آنچه یک حکومت اسلامی را از حکومت های دیگر متمایز می کرد حداقل صداقت در گفتار و رفتار مسوولین بود که متاسفانه امروز دیگر وجود ندارد.

سیدکاظم اکرمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، درباره سیره عملی و حکومتی حضرت امام گفت: ما اولین بار در سال 42 با عده ای از دانشجویان دانشگاه های تهران خدمت امام رسیدیم و گفتیم برنامه شما برای مبارزه چیست؟ امام فرمودند اسلام.

وی افزود: در طول آن سال های مبارزه تا روزی که انقلاب پیروز شد امام فرمودند اسلام. غرض ایشان این بود که یک حاکمیتی به وجود بیاید که مسیر حضرت امیرالمونین (ع) را طی کند. مردم هم این را می خواستند. یعنی اسلام را با معنای درست کلمه می خواستند.

اکرمی گفت: ایمان به خدا، صداقت، مردم دوستی، عدالت، رفع تبعیض و از بین رفتن سوء استفاده ها، رشد یک فرهنگ اسلامی مستقل، نمونه شدن ایران برای تمام کشورها. که نمونه ای از جامعه و مجلس و دولت و مسوولین اسلامی ارایه دهیم. اما این که به آن آرمان ها رسیدیم یا نه، به لحاظ اقتصادی و ساختن راه ها و برخی کارخانجات و امثالهم، مردم به یک سری از خواسته ها رسیدند ولی از لحاظ مسایل انسانی و اجتماعی، من فاصله بسیار زیادی می بینم بین آنچه امام می خواست و آنچه وجود دارد.

وی در ادامه افزود: اگر امروز پای درد دل مردم بنشینید، رنج وجود دارد. مردم از تبعیض و پارتی بازی و دستگاه های اداری و قضایی رنج می برند. مردم از بی عدالتی رنج می برند. در این چند سال هم که از بس آمار دروغ به مردم گفته شد، و این قدر مردم فریب داده شدند و وعده هایی بی عمل داده شد که مردم را خسته کردند.

این زندانی سیاسی دوران پهلوی که در حاشیه همایش زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب گفت وگو می کرد، گفت، یعنی در این چند سال هدف های امام تحقیقا همه زیر سوال رفته است. این احساس وجود دارد که امام چه می خواست و حالا چه شده است. بنابراین از این جهت ما مشکلات زیادی داریم. دانشگاه ها و سیستم اداری و مراکز آموزشی و... همه مشکل داریم. درد ما امروز فقر و بیکاری است. درد ما بی عدالتی در استفاده از اموال دولتی در جهت مقاصد شخصی است و این که قبح این قضیه دیگر از میان رفته است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.