عدالت یکی از نیازهای بزرگ جامعه است و وقتی تحقق پیدا می کند که دموکراسی باشد که فساد از بین برود. چون با نبود دموکراسی هرگز فساد از بین نمی رود و تا وقتی فساد هست عدالت محقق نخواهد شد.

یکی از زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب، گفت: امام برای فرد خود خواستی نداشت و هر چه می خواست برای جامعه و سعادت مردم بود.

داوودی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، با بیان این مطلب افزود: خواست امام رستگاری مردم بود. خواست مردم هم این بود.

وی اظهار داشت، اعتقاد من بر این است که عدالت یکی از نیازهای بزرگ جامعه است. عدالت وقتی تحقق پیدا می کند که دموکراسی باشد که فساد از بین برود. چون با نبود دموکراسی هرگز فساد از بین نمی رود و تا وقتی فساد هست عدالت محقق نخواهد شد. امیدوارم جامعه‌ی ما روز به روز در این مورد رو به جلو حرکت کند.

داوودی درباره سیره عملی و حکومتی حضرت امام خمینی(س) اظهار داشت: در مورد سیره عملی امام صحبت زیاد شده و دانشمندان و صاحبنظران در این زمینه کتاب ها و مقالات زیادی نوشته اند. من فقط امیدوارم آنچه را که امام برای یک جامعه سالم آرزو داشتند، یک جامعه بدون طبقات اجتماعی فاحش و بر اساس محتویات روحی و روانی انسان ها که در کشور مسلمانان ریشه در اسلام دارد، روزی محقق شود.

وی که در حاشیه نشست زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب با خبرنگار ما گفت‌وگو می کرد، در پایان تصریح کرد: به نظر من آنچه را که آرزویش را داشتیم، به درصد کمی از آن رسیدیم و گاهی هم عقب نشینی داشتیم ولی امیدوارم که به جامعه متعالی مورد آرزوی سال های اول انقلاب که خواست امام بود برسیم و خواهیم رسید. چون این خواست و اراده تاریخ است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.