صبح امروز، جمعی از اعضای وزارت راه با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی (س) و نثارگل با آرمان های بینان گذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

صبح امروز، جمعی از اعضای وزارت راه با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی (س) و نثارگل با آرمان های بینان گذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی ستاد سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (س) پس از قرائت قرآن و مدیحه سرایی به مناسبت ایام فاطمیه (س) در این مراسم بهبهانی وزیر راه کشور سخنرانی کرد.
بهبهانی ضمن تسلیت بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام به حضرت بقیه ا... (عج) و مقام معظم رهبری اظهار داشت در واقع حرکت انقلاب اسلامی ایران از سال 42 در قم توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پایه گذاری شد. از مدرسه فیضیه حرکتی شروع شده وبه سمت حرم حضرت معصومه (س) حرکت کردند. ارتش شاه بر روی آنها آتش گشود و این تخم انقلابی بودکه حضرت امام خمینی (س) در سال 42 در خطه ی اسلام خیز ایران کاشت.
وی در ادامه افزود: در این مدت اتفاقات متعددی افتاد و سال 56 پخش نوارها و اعلامیه های حضرت امام شروع شد؛ در آن زمان با اینکه زیر ذره بین ساواک بودیم ، بارها و بارها فرمایشات و نقطه نظرات امام را گوش می دادیم، می خواندیم و به کار می بستیم.
بهبهانی در ادامه افزود: مبارزات ادامه داشت تا اینکه در یک بعدازظهر به دستور حضرت امام حکومت نظامی توسط مردم شکسته شد و با اهدای گل توسط مردم به ارتش بسیاری از ارتشی ها به سوی مردم بازگشتند. در نهایت این تلاش را منجر به انقلاب اسلامی شد و نتیجه آن را امروز شاهدیم.
وی در خاتمه گفت: امروز نماینده های نیروهای وزارت راه که بالغ بر 100 هزار در اقصی نقاط کشور هستند خدمت رسیدیم که با آرمان های حضرت امام تجدید میثاق کنیم.
وی در ادامه گزارشی از عملکرد وزارت راه داد.
همچنین، صبح امروز جمعی از فرهنگیان آموزش و پرورش با حضور درحرم مطهر حضرت امام خمینی (س) و نثارگل با آرمان های بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران تجید میثاق کردند.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.