این سمینار با هدف تبیین نظریات جامعه شناسانه حضرت امام، معرفی امام خمینی به عنوان شخصیت کم نظیر تاریخ بشریت و تبیین توانمندی امام در نظریه پردازی علوم انسانی برگزار می شود.

سمینار« امام خمینی و جامعه شناسی معاصر»، 21 خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این سمینار از سوی دانشگاه پیام نور واحد کهک قم و با هدف تبیین نظریات جامعه شناسانه حضرت امام، معرفی امام خمینی به عنوان شخصیت کم نظیر تاریخ بشریت و تبیین توانمندی امام در نظریه پردازی علوم انسانی در تالار امام علی(ع) بخشداری کهک قم با حمایت نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در قم برگزار می شود.

بنابراین گزارش، محورهای در نظر گرفته شده برای این سمینار شامل" پیش بینی های مطابق با واقع امام خمینی(س) پیرامون پیروزی انقلاب اسلامی - شکست نظامی شوروی سابق در افغانستان و سقوط مارکسسیم در جهان، تغییرات اجتماعی، دین و جامعه، انقلاب و جامعه، حکومت و مردم، استقلال و آزادی، اجتهاد و نوآوری امام خمینی ، نهاد ها و سازمان ها، جامعه شناسی جنگ، امام ونهاد روحانیت، امام و گروههای اجتماعی، امام و قشر بندی و طبقات اجتماعی، امام و ناهنجاری های اجتماعی، امام و استمر انقلاب" است.

گفتنی است، کلیه اساتید حوزوی و دانشگاهی می توانند مقالات خود در محورهای مذکور را حداکثر در 10 صفحه به دبیرخانه این همایش واقع در قم، شهرستان کهک، دانشگاه پیام نور ارسال کنند.

لازم به ذکر است، آثار برگزیده علاوه بر تقدیر در ویژه نامه امام خمینی (س) نیز منتشر می شوند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.