کتاب های "هم نفس بهار" و "خواب های متبرک" و همچنین ویژه نامه" همسر امام به روایت بزرگان" به مناسبت چهلمین روز درگذشت بانوی بزرگ انقلاب اسلامی منتشر و توزیع می‌شوند

در ایام نوروز امسال نیز همچون سال‌های گذشته، زائران ضمن بازدید از بیت امام خمینی(س) در خمین با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی بیعت کردند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حشمتی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران با اشاره به درگذشت همسر مکرمه حضرت امام خمینی(س) در اولین روز سال جدید گفت: در نوروزامسال تعداد کثیری از هموطنان از حسینیه جماران بازدید و حرم مطهر حضرت امام خمینی(س) را زیارت کردند.
وی افزود: از آخرین روزهای سال پیش همکاران به صورت شبانه روزی مشغول تهیه و تدارک پذیرایی از مشتاقان حضرت امام بودند و همچنین از اول فروردین ماه تمام تلاش همکاران بر این بود که به عزادارن مرحومه حاجیه خانم ثقفی به طرز شایسته‌ای خدمت کنند و به علت کثرت مشتاقان خاندان امام خمینی (س)، نمازهای جماعت بسیار باشکوهی در حسینیه جماران برگزار شد.
معاون فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در ادامه با اشاره به بازدید هر ساله کاروان‌های راهیان نور از بیت حضرت امام در خمین افزود: در ایام نوروز امسال نیز همچون سال‌های گذشته زائران ضمن بازدید از بیت امام خمینی(س) در خمین با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی بیعت کردند، همچنین تعداد زیادی از هموطنان از نگارخانه امام خمینی(س) در اصفهان بازدید نمودند.
وی در خصوص برنامه های معاونت فرهنگی و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) برای بزرگداشت اربعین مرحومه حاجیه خانم ثقفی گفت: از جمله برنامه های موسسه برای گرامی‌داشت آن بانوی معظمه به سه مورد انتشارات می توان اشاره کرد ؛ 1- کتاب هم نفس بهار را که به سیره عملی و نظری حضرت امام خمینی در مورد خانواده اختصاص دارد و برای توزیع در مراسم اربعین همسر فداکار امام خمینی تجدید چاپ گردیده است. 2- انتشار و توزیع کتاب "خوابهای متبرک" از تالیفات معاونت امور فرهنگی که اتفاقات قبل از ازدواج امام خمینی با بانو ثقفی و چگونگی آشنایی این دو بزرگوار را روایت می کند. 3- تهیه و انتشار ویژه نامه ای که به بررسی زندگی نامه مادر انقلاب و خاطرات و سخنان بزرگان در خصوص ایشان پرداخته است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.