بر اساس زیر نویس شبکه خبر همه مدارس استانهای قم و البرز در نوبت صبح، برخی مدارس تهران و استان تهران، مدارس بخشهای زیادی در استانهای قزوین، آذربایجان عربی و شرقی، همدان، رنجان، کرمانشاه، ارومیه و مرکزی تعطیل است.

به گزارش جماران تاکنون و بر اساس زیر نویس شبکه خبر همه مدارس استان قم و البرز در نوبت صبح، مدارس دبستان و پیش دبستان منطقه یک شهر تهران، مدارس شخرستانهای استان تهران، مدارس بخشهای زیادی در استانهای قزوین، آذربایجان عربی و شرقی، همدان، رنجان، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، کردستان، لرستان و مرکزی تعطیل اعلام شده است.

در حالی که بنا بر مشاهدات و گزارشات خبرنگاران ما از سطح شهر، معابر بسیاری از مناطق یک تا پنج شهر تهران به علت بارش سنگین برف لغزنده، مسدود و یا دارای ترافیک بسیار کند است و سرویسهای بسیاری از مدارس به همین علت قادر به انجام وظابف روزمره خود نیستند و حتی تلفنهای خود را خاموش کرده اند، معلوم نیست مسئولان آموزش و پروزش شهر تهران بر اساس کدام دلیل و منطق با تعلل در تصمیم گیری به اعلام تعطیلی حداقل مدارس دبستانی و پیش دبستانی از حوادث و سوانح مختمل نمی کاهند.

برخی شهروندان به خبرنگار جماران اعلام کرده اند حال که آموزش و پرورش با جابجایی بدون منطق دبیران و معلمان در مقاطع مختلف عملا از امر آموزش و پرورش شانه خالی کرده آیا با عدم اعلام تعطیلی مدرسه ها در مناطقی که به علت بارش برف و لغزنده بودن معابر امکان حادثه برای کودکان دبستانی، پیش دبستانی و حتی بزرگسال وجود دارد، مسئولیت حوادث احتمالی را می پذیرد؟ این در حالیست که بسیاری از شهروندان که منازل و یا محل کارشان در مناطق یک تا پنج تهران است، حتی برای رسیدن به محل کار خود با مشکل مواجه بوده و در ترافیک مانده اند در حالیکه بارش برف تا لحظه ارسال خبر ادامه دارد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.