بانوان دوستدار خاندان و بیت حضرت امام خمینی(س) عصر روز سه شنبه چهارم فروردین در حسینیه شماره 2 جماران گردهم آمدند تا سومین روز رجعت همسر مکرمه امام عظیم‌الشأن به دیار حق را به سوگ بنشینند.

بانوان دوستدار خاندان و بیت حضرت امام خمینی(س) عصر امروز - سه شنبه 4/1/88 - در حسینیه شماره 2 جماران گردهم آمدند تا سومین روز رجعت همسر مکرمه امام عظیم‌الشأن به دیار حق را به سوگ بنشینند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، در این مراسم که با حضور همسران برخی شخصیت‌ها و چهره‌های سیاسی و همچنین بانوان فعال در عرصه سیاسی و اجتماعی در حسینیه شماره 2 جماران برگزار شد، حجت‌الاسلام شجاعی، از بانو خدیجه ثقفی به عنوان خدیجه زمان یاد کرد و گفت:همسر فقید حضرت امام با تحمل همه دشواری‌ها، حتی در تبعید، تا لحظه وفاتِ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، در کنار ایشان بود.
وی با تاکید بر این که اسلامی که هم‌اکنون در دنیا در حال گسترش است مرهون انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(س) است، افزود: کسانی که می‌خواهند بگویند اسلام برای زن ارزش قائل نمی‌شود، ببینند اکنون ملتی برای ارتحال یک زن، عزادار است و مقام معظم رهبری، خود در مراسم اقامه نماز و تشییع همسر امام شرکت می‌کنند.
وی افزود:مرحومه ثقفی از خانواده‌ای بزرگ بود و در محضر امام راحل معارف و علوم بسیاری آموخت.
حجت‌الاسلام شجاعی در آیین سومین شب تدفین مرحومه بانو خدیجه ثقفی که با حضور بانوان عزادار برگزار شده بود، اظهار داشت: وی جامع‌المقدمات را نزد پدر خود و امام راحل گذراند و به دو زبان خارجی تسلط داشت.
وی با اشاره به سوابق خانوادگی همسر امام اضافه کرد: پدر ایشان میرزامحمد ثقفی، صاحب 5 جلد تفسیر ارزشمند و بسیاری کتب علمی هستند. حجت‌الاسلام شجاعی تصریح کرد: وی دوش به دوش امام راحل حرکت می‌کرد و غم و غصه امام او را ناراحت و دلتنگ می‌نمود و به هنگام تبعید امام به نجف خود را به ایشان رساند که شاهد حضور وی در کنار امام تا آخرین لحظه حیات ایشان بودیم.
وی ادامه داد: گرچه داغ دو فرزند بزرگوار بسیار برایشان گران و سنگین بود؛ اما ایشان بر این دو مصیبت عظیم صبر و تحمل پیشه کردند.
شجاعی با مقایسه زحمات پیامبر اسلام با امام خمینی‌(س) گفت: اسلام با سه پایه اخلاق و رشادت پیامبر، شمشیر علی و صبر و بردباری حضرت خدیجه به ثمر رسید و برای بانوی بزرگ انقلاب نیز حضرت خدیجه‌(س) الگوی بزرگی بوده است.
وی اظهارداشت: خدمات شایسته این بانوی بزرگ انقلاب به گونه‌ای بود که یک ملت را در وفاتشان عزادار کرد و تمامی مسئولان نظام به شایستگی از ایشان تجلیل کرده و در مراسم تشییع ایشان حضور یافتند.
در این مراسم ویژه بانوان که با حضور بیت مکرم حضرت امام خمینی(س) برگزار شد و با نوحه‌خوانی، مدیحه‌سرایی و سخنرانی همراه بود، حاضران برای شادی روح آن مرحومه به قرائت قرآن پرداختند.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.