پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

گفتگو با رییس و چند تن از اعضای تیم معالج بانوی بزرگ انقلاب؛

الحمدالله با دعای خیر مردم حال عمومی خانم ثقفی کمی بهتر شده و امیدواریم از بحران دیروز عبور کرده باشیم.

رییس تیم پزشکی همسر حضرت امام خمینی، گفت: الحمدالله با دعای خیر مردم حال عمومی خانم ثقفی کمی بهتر شده و امیدواریم از بحران دیروز عبور کرده باشیم، البته حال ایشان خیلی خوب نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، همسر حضرت امام خمینی(س) که چند ماه است در بیمارستان بستری می باشند، از صبح دیروز دچار ایست قلبی شدند و گرچه بنا بر نظر پزشکان شرایط حاد روز گذشته برطرف شده ولی هنوز حال عمومی ایشان مناسب توصیف نمی‌شود.
رییس تیم پزشکی:
امید است با دعای خیر مردم از بحران دیروز عبور کرده باشیم
دکتر مصطفی صادقی رییس تیم پزشکی همسر حضرت امام خمینی به خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران گفت: الحمدالله با دعای خیر مردم حال عمومی خانم ثقفی کمی بهتر شده و امیدواریم از بحران دیروز عبور کرده باشیم، البته حال ایشان خیلی خوب نیست .
وی با بیان اینکه فعلا نیازی به عمل جراحی نیست، افزود: همکاران در حال درمان همسر امام و تلاش برای مداوای ایشان هستند.
صادقی اظهار کرد: با توجه به مشکل کلیوی خانم ثقفی اگر متخصصان تشخیص دهند که نیاز به دیالیز است حتما اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.

رییس بیمارستان:
مردم دعا کنند تا با توکل به خدا و درمانهای تخصصی حال همسر حضرت امام بهبود یابد
دکتر هادی کاظمی رییس بیمارستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران وضعیت همسر حضرت امام خمینی را تقریبا خوب توصیف کرد و گفت: از نظر ما این وضعیت طبیعی است.
وی با بیان اینکه همسر حضرت امام ظهر روز گذشته ایست قلبی داشتند، تاکید کرد: با اقدامات به موقع تیم پزشکی وضعیت احیا شد.
کاظمی در تشریح اقداماتی که هم اکنون از سوی پزشکان در حال انجام است، اظهار کرد: در حال حاضر اقدامات برای ادامه حیات ایشان کما فی السابق در دست پیگیری است و مونیتورینگ قلب، مراقبتهای تنفسی و کلیوی با استفاده از تجهیزات به تناسب نیاز و حال ایشان به عمل می آید.
شرایط حاد روز گذشته برطرف شده است
دکتر قربانعلی نژاددهقان عضو تیم معالج همسر حضرت امام نیز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران با بیان اینکه حال عمومی ایشان رضایت بخش نیست، گفت: البته شرایط حاد روز گذشته برطرف شده و ایشان به حالت قبلی بازگشته اند.
به گفته وی، شرایط و علائم جسمی بانو خدیجه ثقفی بسیار ضعیف است و ایشان از نظر عملکرد کلیه در شرایط خوبی به سر نمی برند.
قوای جسمانی بانو ثقفی تحلیل رفته است
همچنین دکتر ابولفضل نجاران عضو دیگر تیم پزشکی همسر حضرت امام خمینی دلیل مشکل پیش آمده روز گذشته را ناشی از کهولت سن ایشان بیان کرد و گفت: روز گذشته بانو خدیجه ثقفی دچار ایست قلبی شده اند.
وی افزود: نارسایی کلیه ها، قلب و همچنین دستگاه گوارشی ایشان که در طول چند ماه گذشته مکانیسم طبیعی خود را انجام نمی دهند در مجموع شرایطی را رقم زده که قوای جسمانی ایشان را به تحلیل برده است.
این فوق تخصص مغز و اعصاب در ادامه عنوان کرد: حال ایشان چندان مساعد نیست و اگر چه تیم پزشکی به حمدلله تاکنون توانسته است مراقبت های نگهدارنده را به خوبی انجام دهد ولی به علت عوارض ناشی از کهولت سن کار خاصی از دست تیم پزشکی ساخته نیست و امیدواریم خداوند هر چه سریعتر ایشان را شفا دهد.
روند بدتر شدن بیماری فعلا متوقف شده است
دکتر علی واحدی، جراح تیم پزشکی خانم خدیجه ثقفی با بیان این که وضع بیمار نسبت به اواخر روز گذشته تغییری نکرده است، گفت: شرایط ایشان مرتب بالا و پایین می شود. روند بدتر شدن بیماری فعلا متوقف شده و در حال ثابت قرار دارد و بیمار مدتی است در مراحل نهایی بیماری قرار گرفته است.
وی در خصوص برنامه های درمانی آینده اظهار کرد: درمان ها بیشتر نگهدارنده است و هیچ گونه عمل جراحی بر روی ایشان صورت نمی گیرد و در حال حاضر تلاش می کنیم شرایط را حفظ کنیم.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.