رئیس سازمان بهزیستی گفت: در سال 1395 حدود 50 هزار نفر از افراد پشت نوبتی وارد چرخه حمایتی سازمان بهزیستی می شوند.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار جماران، اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار معلول در سامانه بهزیستی ثبت شده اند و 300 هزار نفر پشت نوبتی هستند که در سال 1395 حدود 50 هزار نفر از این افراد وارد چرخه حمایتی می شوند.

وی افزود: این 300 هزار نفر به تدریج وارد چرخه می شوند ولی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیشنهاد کردیم تا حدود 50 هزار نفر از افراد دارای معلولیت حاد که نیاز به پوشش بهزیستی دارند، در سال 1395 تحت پوشش قرار گیرند.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه 2 تا 2.5 درصد جمعیت کشور نیازمند دریافت خدمات سازمان بهزیستی هستند، گفت: در یکی از خبرگزاری ها از قول بنده عنوان شده بود 2 تا 2.5 درصد معلولان نیازمند دریافت خدمات هستند؛ در حالی که بنده گفته بودم 2 تا 2.5 درصد از کل جامعه باید تحت پوشش بهزیستی قرار گیرند.

محسنی بندپی تصریح کرد: بدین ترتیب تمام جمعیت 1.5 میلیون نفری معلولان از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه افراد دارای معلولیت 10 درصد جمعیت جوامع را تشکیل می‌دهند، گفت: البته شاخص های متفاوتی از معلولیت در کشورهای مختلف وجود دارد. به طور مثال در اروپا افرادی که دو عدد دندان نداشته باشند معلول محسوب می شوند؛ آمار سازمان بهداشت جهانی که می گوید معلولان 15 درصد جمعیت جوامع را تشکیل می دهند با توجه به این شاخص ها ارائه شده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.