life

صدها صفحه از طراحی‌ های استوری برد مجموعه پرفروش «تن تن» زیر چکش حراج می‌ رود.

به گزارش جی پلاس، صدها استوری‌ بورد، اتود و طراحی و کتاب متعلق به خالق «تن تن» یعنی ژرژ رمی که بیشتر به نام هرژه شناخته می‌ شود، همین هفته در پاریس زیر چکش حراج می‌ روند.

ساتبیز ۲۸۸ قطعه از این مجموعه را ۷ مارس برای فروش عرضه می کند که از این میان حدود ۵۰ قطعه با امضای هرژه این کارتونیست مشهور بلژیکی همراه هستند.

یکی از این طراحی ها برای روی جلد نسخه ای از مجموعه «تن تن» که سال ۱۹۳۸ منتشر شد، به کار رفته است. این طراحی ۴۸۰ هزار یوور قیمت گذاری شده است.

چندین صفحه از استوری بوردها، که شامل یک یادداشت تقدیمی به فرانسواز ریویر فیلمنامه‌ نویس و رمان نویس هم هست، در میان این آثار وجود دارد.

علاوه بر اینها بیش از ۱۰ نسخه اولیه «تن تن» به حراجی راه یافته که در حراجی کریستیز در روز ۱۴ مارس عرضه می‌ شوند و زیر چکش حراج می روند. ارزش این ۱۰ اثر اورجینال هرژه حدود ۱.۵ میلیون یورو برآورد شده است. یکی از این طرح ها که در سال ۱۹۴۵ کشیده شده از خود «تن تن» است که تمامی کتاب‌ های تن تن را در دست دارد. این اثر هرژه به تنهایی رقمی حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار یورو برآورد شده است.

این در حالی است که دو سال پیش جلد کتاب «تن تن در آمریکا» در حراجی در شهر پاریس به قیمت یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار به فروش رفت. سال ۲۰۰۸ نیز نسخه دیگری از طرح های اصلی همین کتاب به قیمت ۹۷۰ هزار دلار به فروش رفت که تا آن زمان بالاترین رقم حراج یک کتاب کمیک استریپ در سطح جهان بود.

خالق شخصیت تن تن «ژرژ پروسپر رمی» اهل بلژیک بود اما برای امضای خود از نام هنری «هرژه» استفاده می کرد. مجموعه کتاب های کمیک تن تن ابتدا در سال ۱۹۲۹ به صورت ضمیمه یکی از روزنامه‌ های بلژیکی منتشر شد.

منبع: مهر

کدخبر: 520687
ارسال نظر

موضوعات داغ