life

تلویزیون در روزهای پایانی اسفند ماه فیلم های شاخصی چون « کلاه قرمزی و پسرخاله»، « زرد قناری»، « روزهای آخر اسفند»، « وثیقه»، « عدالت زورو» و ... را به روی آنتن می برد.

به گزارش خبرنگار جی پلاس، «خاطرات گمشده»، «فراری»، «خرس های مهربان»، «دو فیلم با یک بلیت»، «کلاه قرمزی و پسرخاله»، «بهترین همسایه دنیا»، «زرد قناری»، «سرانجام»، «وثیقه» ، «نقب شب»، «عدالت زورو»، «ایستاده در آغاز»، «همه چی آرومه»، «گوزن جوان»، «طمع قهرمانی»، «طبقه چهارم»، «یکی بود یکی نبود»، «مدیون»، «روزهای آخر اسفند»، «نشانه ها»، «درخت محبوب من»، «هواپیماها» و «خرس قطبی کوچک» عنوان فیلم های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشنی تلویزیون هستند که در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۴ و ۱۵ اسفند از شبکه های سیما روی آنتن می روند.

*************************************

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «خاطرات گمشده» به کارگردانی مایکل نورگارد، پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۲۲:۱۵ پخش می شود .

در خلاصه داستان این فیلم با بازی نیکولاج لیکاس، پرشیل کروگر و ترولز لیبی، محصول سال ۲۰۱۳ دانمارک آمده است: پلیسی به نام کارل با دو دوستش در یک عملیات شرکت کرده و با بی احتیاطی هایی که به خرج می‌ دهد، باعث مرگ دو دوست خود می شود. او به خاطر این اشتباه مدتی از خدمت تعلیق می شود، اما رییسش دوباره او را به کار دعوت می کند، ولی این بار او را به بخشی به نام دایره کیو می فرستد.

فیلم سینمایی «فراری» به کارگردانی رابرت ردفورد نیز جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۴:۵۰ به روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جیم گرنت وکیل زبردست دادگستری، زندگی خوب و شرایط مطلوب کاری را برای خود در آمریکا فراهم کرده است که با دستگیری زنی به نام شارون سلارز اوضاع بهم می ریزد. شارون سلارز اذعان می کند که ۳۰ سال قبل به همراه جیم گرنت با نام واقعی نیک اسلن و چند نفر از اعضای گروه طرفدار صلح ودرمن به قصد دزدی وارد بانکی در میشیگان شده اند. این عمل آنها منجر به درگیری و تیراندازی و نهایتا مرگ نگهبان بانک می شود.

رابرت ردفورد، بریت مارلینگ و استنلی توسی در فیلم سینمایی «فراری» محصول سال ۲۰۱۲ کانادا ایفای نقش کرده اند.

*************************************

شبکه دو سیما

انیمیشن «خرس های مهربان» به کارگردانی فیووان لیو و تهیه کنندگی مینگ لی، پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۹ صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» پخش می شود.

در این انیمیشن که محصول سال ۲۰۱۳ چین است یک مرد چوب بُر از فروش درختان جنگل می خواهد هزینه خرید بلیط سفر عید و بازگشت نزد خانواده اش را فراهم کند. ولی حیوانات جنگل به خصوص دو خرس با او مشکل دارند. اما زمانی که می بینند دستگاه برش درختان او خراب شده این دشمنی را فراموش می‌کنند.

فیلم سینمایی «دو فیلم با یک بلیت» به کارگردانی داریوش فرهنگ و تهیه کنندگی غلامرضا معیری، پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می‌ رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی مهدی هاشمی، داریوش فرهنگ و افسانه بایگان آمده است: یک کارگردان بعد از سال ها از آمریکا برگشته تا نخستین فیلم خود را بسازد. هنرپیشه اول مرد فیلم بر اثر سانحه ای نمی تواند به کارش ادامه دهد. فیلم باید به موقع به جشنواره برسد و کارگردان بعد از جستجوی بسیار، فروشنده دوره گردی را پیدا می کند که شباهت زیادی به هنر پیشه فیلم دارد. کارگردان تصمیم می گیرد از وجود فروشنده دوره گرد در فیلم استفاده کند. از سوی دیگر هنرپیشه اول زن درگیر مسائل خانوادگی است.

فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و پسر خاله» به کارگردانی ایرج طهماسب ، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۹ صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» به روی آنتن می رود.

داستان فیلم به تهیه کنندگی حمید مدرسی و مجید مدرسی از این قرار است که کلاه قرمزی که حالا بزرگ شده، مشغول تحصیل است، اما بازیگوشی هایش سبب می شود تا از مدرسه اخراج شود. تلاش او برای اینکه شغلی به دست آورد نیز نتیجه ای عاید او نمی کند، تا اینکه از طریق تماشای تلویزیون و ملاحظه برنامه آقای مجری تصمیم می گیرد همکار او شود.

ایرج طهماسب، فاطمه معتمد آریا، حمید جبلی و مرضیه محبوب در فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و پسر خاله» هنرنمایی کرده اند.

فیلم تلویزیونی «بهترین همسایه دنیا» به کارگردانی عباس مرادیان و تهیه کنندگی محمدرضا ایزدی یکتا، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۷:۳۰ پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی امیر حسین صدیق، حسن شکوهی و روشنک عجمیان آمده است: پلیسی با خانواده اش به محله جدید و یکی از واحد های آپارتمانی اسباب کشی می کند و خیلی زود متوجه رفت و آمدهای مشکوک یکی از واحدهای همسایه می گردد که این امر موجب ناراحتی و اعتراض همسر او می شود.

فیلم سینمایی «زرد قناری» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۲۳:۳۰ به روی آنتن میرود.

این فیلم درباره کفاش جوانی به نام نصرالله مددی است که در شهر کوچکی زندگی می کند سهم خود را در کفاشی می فروشد تا قطعه زمینی بخرد و روی آن به زراعت مشغول شود. زمینی را که او قول نامه می کند صاحبش در تهران با سند جعلی به فرد دیگری فروخته است.

منوچهر حامدی، مهدی هاشمی، گلاب آدینه، محمود جعفری و زنده یاد حمیده خیرآبادی در فیلم سینمایی «زرد قناری» بازی کرده اند.

*************************************

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «سرانجام» به کارگردانی احمد معظمی، پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۱۹ پخش می شود.

در این فیلم خواهید دید که جوانی به نام احد که به علت مشکلات مالی راهی زندان شده، در آستانه عید از زندان آزاد می شود. او باید صد میلیون بدهی را تا موعد مقرر به طلبکار اصلی پرداخت کند تا دوباره راهی زندان نشود و این تلاش او را وارد ماجراهای تازه ای می کند.

امیرمحمد زند، حدیث میرامینی و نقی صیف جمالی در این فیم به تهیه کنندگی سعید کمانی به ایفای نقش پرداخته اند.

۳۰ دقیقه بامداد روز جمعه ۱۵ اسفند ماه هم فیلم سینمایی «وثیقه» به کارگردانی مایکل مان، به روی آنتن می رود.

در این سنمایی ماکس یک راننده تاکسی است که شبی با مسافری عجیب برخورد می کند. ونیسنت یک قاتل حرفه ای است که از سوی یک باند قاچاق مواد مخدر که از سوی دادستانی در خطر افتاده اند استخدام شده است تا تمام شاهدان احتمالی را از بین ببرد. ماکس ناخواسته و مانند یک گروگان همراه ونیسنت می شود و کم کم به یکدیگر نزدیک می شوند.

تام کروز و جمی فاکس در «وثیقه» محصول سال ۲۰۰۴ آمریکا ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «نقب شب» به کارگردانی شهرام شاه حسینی، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۰:۳۵ پخش می شود .

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: چند مامور وزارت اطلاعات ماموریت دارند تا از یک پرفسور علم ژنتیک که ۳۰ سال تحقیقاتی در زمینه نقشه ژنتیکی کشور داشته است در مقابل عوامل دشمنان خارجی محافظت کنند. آنها متوجه می شوند که دکتر رستگار که محقق ارشد پژوهشکده ایران ژنتیک است، در واقع جاسوس و مامور عملیاتی سازمان اطلاعات صهیونیستی است که با دختر پرفسور مریم طرح دوستی ریخته و از او خواستگاری می کند.

بیژن امکانیان، ساناز زرین مهر و احسان عیوضی در «نقب شب» به تهیه کنندگی محمدرضا عباسیان از تولیدات سال ۱۳۹۱ مرکز سیما فیلم ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «عدالت زورو» به کارگردانی رافائل رومرو، محصول سال ۱۹۶۹ ایتالیا و اسپانیا، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۶ به روی آنتن می رود.

این فیلم با بازی ریکاردو گارونه درباره یک تاجر به نام وارنر است که به کمک آدم های اجیر کرده اش به سرکردگی بوک فردی به نام مکازلیم را کشته و قصد تصاحب مزرعه وی را دارد، زیرا به زودی از نزدیکی این مزرعه خط راه آهن عبور خواهد کرد و قیمت مزرعه بالا می رود. در همین حین پسر مکازلیم فرد به شهر باز می گردد. وارنر از ترس اینکه مبادا فرد قصد تملک مزرعه پدری را داشته باشد برای وی دسیسه ای می‌چیند.

فیلم تلویزیونی «ایستاده در آغاز» به کارگردانی و تهیه کنندگی سیدمحمدرضا میرمحمد، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۹:۳۵ پخش می شود .

داستان مربوط می شود به یکی از مکتبخانه های روستای آقبلاق آقداق و مرد روستایی که برای یادگیری قرآن تلاش زیادی را متحمل می شود.

رضا ناجی، ابراهیم ابادی و مینا جعفرزاده از بازیگران این تله فیلم هستند.

*************************************

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «همه چی آرومه» به کارگردانی نانوک لئوپولد، پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۱۵ به روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی جرون ویلمز و هنری گارسین، محصول سال۲۰۱۳ هلند و آلمان آمده است که هلمر مردی میانسال باید از پدر پیر و مزرعه بزرگش نگهداری کند. پیرمرد از اینکه برای پسرش مزاحمت ایجاد کرده شرمنده است. پسر ابتدا با ناراحتی از پدر نگهداری می کند. پدری که به دلیل کهولت سن توان تحرک و انجام کارهای خودش را ندارد. هلمر باید هر روز او را استحمام کند و کارهای مزرعه و گاوداری پدر نیز بسیار دشوار است. از طرفی در این روستا افراد زیادی باقی نمانده اند و هلمر نیز گویا منتظر است بعد از مرگ پدر همه چی را بفروشد و برود.

فیلم سینمایی «گوزن جوان» به کارگردانی کلرنس براون، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۲:۳۰ پخش می شود.

در خلاصه داستان این سینمای آمده است: باکستر در گوشه ای از جنگل برای خود خانه و مزرعه ای ساخته و به همراه خانواده اش زندگی می کند. او اکنون پسری یازده ساله به نام جودی دارد که به طبیعت و حیوانات علاقه دارد. زندگی در مزرعه و در جنگل با خوشی ها و ناخوشی ها و خاطرها و شادی های بسیاری همراه است. ما شاهد بزرگ شدن جودی و عشق او به طبیعت هستیم. جودی جوان گام به گام به همراه پدر خود راه و رسم زندگی را می آموزد. در جریان یک شکار جودی بچه گوزنی را می یابد و آن را به خانه می آورد. رابطه ای عمیق میان آنها شکل می گیرد، اما بزرگ کردن یک حیوان وحشی در خانه دردسرهایی دارد.

گرگوری پک و جین وای من در فیلم سینمایی «گوزن جوان» محصول سال۱۹۴۶ آمریکا بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «طمع قهرمانی» به کارگردانی میروسلاو ترزیک، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه «سینما ۴» پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی جوردان کیسیس و یولیکس فمیو، محصول سال۲۰۱۲ صربستان آمده است: بازپرسی جوان که در دادگاه جنایات جنگی کار می کند؛ پس از مدت ها تلاش برای اثبات توانائی اش به رییس خود تقاضای به عهده گرفتن یک پرونده را می دهد. او عهده دار پرونده ای می شود که در آن مشخص گردیده تمام افراد یک دسته به شکل مشکوکی پس از جنگ کشته شده اند.

*************************************

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «طبقه چهارم» به کارگردانی آنتونیو مرسرو و با بازی جوانز جونز بالستا، لوئیس انجل پریگو، گورکا مورنو و آلجاندرو زافرا، از تولیدات سال ۲۰۰۳ اسپانیا، پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ پخش خواهد شد.

ماجرای این فیلم داستان یک موسسه بیماران سرطانی است که همه بیماران پسر بچه های نوجوان هستند. آنها امید بسیاری به بهبودی خویش دارند و همه تلاش خود را می کنند که بتوانند یک تیم بسکتبال قوی در میان خود راه اندازی کنند. در این میان عده ای از بچه ها بهبود می یابند و پسر بچه جدیدی به آنجا آورده می شود که در موردش آزمایشاتی انجام داده اند که نوع بیماریش را مشخص نمایند .

فیلم تلویزیونی «یکی بود یکی نبود» به کارگردانی عاطفه خدام الرضا، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۹ صبح به روی آنتن می رود.

این فیلم درباره شهرزاد دختری شش ساله است که به همراه والدینش به خانه جدیدشان نقل مکان می کند. خانه آنها در ساختمانی واقع شده که باب طبع شهرزاد نمی باشد. او که دوستان خوبی در ساختمان قبلی داشته در ابتدای ورود با دیدن اوضاع ساختمان و همسایه ها احساس بدی پیدا می کند. کم کم شهرزاد تصمیم می گیرد گذشته را فراموش کرده و با افراد این ساختمان از بزرگ و کوچک آشنا شود.

پیام دهکردی، روشنک عجمیان و مجید مظفری در این فیلم به تهیه کنندگی مجید مظفری ایفای نقش کرده اند.

فیلم تلویزیونی «مدیون» به کارگردانی محمد جواد کاسه ساز، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: حامد پسر جوانی است که به دنبال گرفتن معافیت پزشکی است. او در شرکتی به همراه دوستش میکائیل کار می کند. حامد قصد ازدواج با دختری را دارد که پدرش شرط معافیت را برای ازدواج آنها تعیین کرده است. حامد هرچه تلاش می کند موفق به انجام این کار نشده و نمی تواند پزشک متخصص کمسیون پزشکی را متقاعد کند. این موضوع ازدواج حامد را به هم می زند. از طرفی پزشک مورد نظر حامد دختری مجرد دارد که با حامد آشنا می شود و حامد پس از چند ماه موضوع ازدواج را مطرح می کند. پدر دختر که حامد را می شناسد و این موضوع را یک نقشه از طرف او می داند با این موضوع مخالف است.

بیژن امکانیان، بابک انصاری، حدیث میرامینی، ابراهیم آبادی، سعیده عرب، میثم طاهری و جواد گنجی در فیلم تلویزیونی «مدیون» به ایفای نقش پرداخته اند.

تله فیلم «روزهای آخر اسفند» به کارگردانی بهروز شعیبی، جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می رود.

داستان فیلم با بازی پرویز پورحسینی، سعید پورصمیمی، سیما تیرانداز، علی دهکردی، محمدرضا هدایتی، گلاره عباسی و ترلان پروانه از این قرار است که در روزهای آخر اسفند هستیم همه سرشان گرم روزهای پایانی سال است، ولی آدم های قصه ما کار مهم تری دارند. آنها درگیر گذشته‌شان هستند. عظیمی قصد دارد رابطه اش با دخترش را از نو بازسازی کند. سودابه می خواهد آدم بهتری شود. مستوفی می‌خواهد که از تنهایی اش بکاهد و بصیر می خواهد در کنار خانواده‌اش پدر شدن را تجربه کند.

*************************************

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «نشانه ها» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه کنندگی میترا روحی منش، پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۲۳ پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم از تولیدات صداوسیمای مرکز مازندران در ژانر خانوادگی و اجتماعی آمده است: قاچاقچیان چوب در حال نابودی جنگل اند و شش قتل را باعث شده اند. حداد جنگلبان که همسرش به نوعی قربانی قاچاق شده با دخترش عشا زندگی می کند. عشا عاشقانه جنگل را دوست دارد و با درختان پیوند معنوی برقرار کرده است. سرگرد موروارید به دنبال قاچاقچیان به تفحص می پردازد و با حداد همراه می شود. او در عملیاتی به سختی مجروح می شود.

حسن ستمانی، داریوشه شافی، مهدی خلیلی و فاطمه واحدی در فیلم تلویزیونی «نشانه ها» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «درخت محبوب من» نیز به کارگردانی علی رضا سمعی، جمعه ۱۵ اسفند ساعت ۱۳:۳۰ روی آنتن می رود.

در این فیلم دانیال پسر جنگلبانی است که پس از چندین سال دوری از وطن به محل زندگی دوران کودکی خود باز گشته و خاطرات کودکی اش زنده می شود. او به یاد می آورد که چگونه، پدرش رسم زندگی در طبیعت را به او آموخت و اینکه چگونه به خاطر حفاظت از جنگل در درگیری با قاچاقچیان چوب، جان خود را از دست داد .

حسین توشه، فرهاد بشارتی و عسل ارباب زاده در فیلم تلویزیونی «درخت محبوب من» به تهیه کنندگی اسماعیل مقصودی، تولید صداو سیمای مرکز گیلان بازی کرده اند.

*************************************

شبکه پویا

انیمیشن سینمایی «هواپیماها» پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۲۰ پخش خواهد شد.

قصه دربار‌ۀ یک هواپیمای سَم‌پاش است که در مزرعه‌ای کار می‌کند، ولی همیشه در رویای شرکت در مسابقات پرواز دور دنیاست.

انیمیشن سینمایی «خرس قطبی کوچک» نیز جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۲۰ روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان این انیمیشن سینمایی آمده است: لارز یک بچه خرس قطبی است که با پدر و مادرش در قطب شمال زندگی می‌کند. او به همراه دوست فوک خود، روبی برای نجات یک پنگوئن به نام کاروزو ناخواسته وارد قطار انسان‌ها می‌شوند.

*************************************

شبکه نمایش

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «مترسک»، «رژیم طلایی»، «مسافرین زندگی» و «ماندلا در راه آزادی» پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ساعت ۱۴،۱۷، ۲۰ و ۲۳ روی آنتن می رود.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «معما »، « پادشاه»، «کی ۲۰» و «مرکز کنترل» نیز جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۴،۱۷، ۲۰ و ۲۳ پخش می شود.

کدخبر: 520701
ارسال نظر

موضوعات داغ